Polska marka najlepiej rozpoznawalna w sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 września 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Co piąty polski internauta kupił produkty spożywcze w e-sklepie. Zapytani o to, jakie znają serwisy oferujące takie artykuły, najczęściej wymieniali Tesco i jedną z polskich sieci sklepów spożywczych, która niedawno zadebiutowała z ofertą franczyzy.

Z raportu o rynku e-commerce przygotowanego przez Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że artykuły spożywcze w sieci choć raz nabyła jedna piąta internautów, robiących zakupy online (21%). Takie zakupy znacząco częściej robią kobiety niż mężczyźni. Produkty z tej kategorii cieszą się też największym zainteresowaniem wśród e-konsumentów między 35 a 49 rokiem życia i osób z wykształceniem wyższym.

W badaniu poproszono użytkowników sieci o spontaniczne wymienienie serwisów internetowych, w których można zakupić produkty spożywcze. Ankietowani najczęściej podawali Tesco i Almę – obie marki wskazało po 18% respondentów. Na trzecim miejscu znalazło się Allegro, które wskazało 7% badanych. Te same firmy znalazły się w pierwszej trójce najczęściej wymienianych serwisów spożywczych w zeszłorocznym badaniu.

Przypomnijmy, że Alma to polska sieć sklepów delikatesów, która rozpoczęła budowę sieci franczyzowej. W połowie sierpnia tego roku firma zadebiutowała ze swoim konceptem Alma Smart (są to sklepy w formacie convinience).

Decyzję o rozszerzeniu działalności o ofertę współpracy franczyzowej zarząd Almy podjął pod koniec 2014 roku. Jak powiedziała nam wiceprezes Alma Market Małgorzata Moska, w początkowej fazie budowy sieci franczyzowej firma chce otworzyć około 40 sklepów.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram