Polska marka ma 1 mln euro na rozwój sieci w Niemczech

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Esotiq
Niemcy są naszym najważniejszym rynkiem na Zachodzie.

Firma rozwijające sieć sklepów bieliźniarskich w Polsce w oparciu o franczyzę pozyskała 1 mln euro na rozwój swojej sieci w Niemczech - najważniejszym dla niej rynku na Zachodzie.

Sąd Rejonowy w Stuttgarcie zarejestrował podniesienie kapitału ESOTIQ Germany GmbH. Dzięki temu spółka zależna Esotiq & Henderson pozyskała solidnego partnera oraz 1 mln euro na rozwój sieci sprzedaży ESOTIQ w Niemczech.

Podwyższenie kapitału zakładowego ESOTIQ Germany GmbH to element realizacji umowy z 14 stycznia 2016 roku z Funduszem Ekspansji Zagranicznej Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych (FEZ), zarządzanym przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A.

Kapitał zakładowy ESOTIQ Germany GmbH, spółki zajmującej się rozwojem sieci sprzedaży ESOTIQ w Niemczech, został podniesiony z 25 tys. euro do kwoty 1,025 mln euro. Esotiq & Henderson oraz FEZ objęły po 500 nowych udziałów niemieckiej spółki, za łączną kwotę 1 mln euro. Emitent posiada obecnie 525 udziałów ESOTIQ Germany GmbH. FEZ posiada 500 udziałów ESOTIQ Germany GmbH.

Podwyższenie kapitału było koniecznym warunkiem przyspieszenia procesu rozwoju naszej sieci sprzedaży w Niemczech. Wsparcie inwestora daje nam ogromny komfort. Niemcy są naszym najważniejszym rynkiem na Zachodzie. Czynsze są tu porównywalne z polskimi, ale ceny detaliczne naszych produktów mogą być wyższe – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Nowe salony ESOTIQ będą powstawać w centrach handlowych w dużych i średnich miastach. Będą to placówki własne i franczyzowe.

Ten model rozwoju został już sprawdzony przez nas w rozbudowie sieci w Polsce. Rozmowy z partnerami trwają. Jest możliwe, że w najbliższych miesiącach sieć ESOTIQ powiększy się do siedmiu salonów. Obecnie mamy trzy – dodaje Adam Skrzypek.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram