Polska marka bieliźniarska powalczy o klientki w Niemczech

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 stycznia 2016
Kategoria:
Foto: Esotiq
Marka Esotiq wzmocni obecność na rynku niemieckim.

W niemieckich centrach handlowych będzie więcej sklepów z polską bielizną marki ESOTIQ. Spółka pozyskała solidnego partnera do inwestycji w sieć salonów w tym kraju.

 

Gdańska spółka odzieżowa Esotiq & Henderson (E&H) pozyskała solidnego partnera do inwestycji w sieć salonów ESOTIQ w Niemczech. Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ Aktywów Niepublicznych (FEZ), zarządzany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK, ma wspólnie z E&H  podnieść kapitał spółki Esotiq Germany GmbH.

Esotiq Germany GmbH rozwija w Niemczech sieć salonów sprzedaży ESOTIQ, oferujących bieliznę i kosmetyki tej marki. O planowanej, wspólnej inwestycji giełdowa spółka E&H informowała już w raporcie bieżącym z 22 grudnia 2015 roku. Umowa z Funduszem Ekspansji Zagranicznej została podpisana 14 stycznia br. Dokument przewiduje, że fundusz i Esotiq & Henderson będą wspólnie inwestować w rozwój spółki Esotiq Germany GmbH. Kapitał zakładowy niemieckiej spółki zostanie podwyższony łącznie o 2,5 mln euro.

 Wsparcie takiego inwestora zapewnia nam komfort rozwoju na najważniejszym dla nas obecnie rynku zagranicznym, jakim są Niemcy. Czynsze są porównywalne z polskimi, ale ceny detaliczne naszych produktów mogą być wyższe. Niemcy to rynek o ogromnym potencjale i obecnie najbezpieczniejszy dla nas kierunek rozwoju – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Esotiq & Henderson S.A., za pośrednictwem swojej spółki zależnej Esotiq Germany GmbH, prowadzi obecnie w Niemczech 4 salony marki ESOTIQ. Trzy z nich są własne, a jeden franczyzowy. Od kwietnia 2015 roku w Niemczech działa także internetowy sklep marki ESOTIQ.   

W Polsce sieć salonów z bielizną jest rozwijana za pomocą franczyzy. Planuje się, że do końca 2016 roku w naszym kraju będzie działać ponad 300 sklepów tej marki.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram