PolRest zamyka restauracje

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 września 2009
Kategoria:
invito_logo.jpg

invito_logo.jpgSieć restauracji PolRest zamyka wszystkie pizzerie Invito i części restauracji Rooster. Nie zacznie funkcjonować sześć urządzonych już i przygotowanych do funkcjonowania lokali (pięć w sieci Invito oraz jedna restauracja Rooster).

Sieć "stosunkowo tanich i łatwych restauracji sieciowych (INVITO Pizza & Pasta)", która miała uzupełnić ofertę lokali gastronomicznych "okazała się być zupełnie chybioną".

Powodem decyzji zarządu spółki jest fakt, że żaden z lokali nie realizuje przynajmniej przychodowych założeń, co ma bezpośrednie przełożenie na osiągany przez poszczególne lokale wynik finansowy. - Spółka zdecydowała się na podjęcie najboleśniejszego z punktu widzenia zarówno zarządu spółki jak i jej pracowników kroku, koniecznego w ocenie zarządu dla umożliwienia spółce kontynuacji w przyszłości działalności gospodarczej, a mianowicie, na tymczasowe zawieszenie od dnia dzisiejszego bieżącej działalności operacyjnej we wszystkich prowadzonych przez spółkę lokalach, które generują straty z działalności operacyjnej - tj. we wszystkich lokalach należących do sieci "Invito Pizza & Pasta", oraz w części lokali należących do sieci restauracji Rooster - czytamy w uzasadnieniu.

Restauracje Invito należą do sektora casual dining. Format restauracji umożliwia otwieranie lokali w centrach i galeriach handlowych oraz w mniejszych miastach. Obecnie sieć Invito liczy osiem punktów, a sieć Rooster dziewięć restauracji. W czerwcu na łamach www.Franczyzawpolsce.pl informowaliśmy, że sieć Invito rozwijana jest wolniej niż planowano. W 2008 roku spółka zapowiadała, że do 2010 roku planuje wydać na rozwój sieci Invito 35 mln zł. Do końca maja 2009 roku spółka planowała uruchomić około 11 restauracji – niestety z mizernym skutkiem, jak widać bowiem w tym czasie udało się uruchomić jedynie dwa obiekty. Jeszcze pół roku temu przedstawiciele spółki deklarowali, że na koniec 2010 roku PolRest zamierza zarządzać około 32 lokalami tej marki.

FwP, 01.09.2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram