Północ ma kolejną placówkę i agenta z ambicjami

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 lipca 2010
Kategoria:
polnoc_-_lokalNajnowsze biuro nieruchomości należące do sieci mieści się w Olkuszu i jest drugą placówką prowadzoną przez tego samego franczyzobiorcę.

W sieci Północ Nieruchomości działają już 24 agencje, większość z nich zlokalizowana jest w Małopolsce. – Chcemy być obecni w całej Polsce. Mamy nadzieję, że do końca roku powiększymy naszą sieć do 30 placówek – mówi Piotr Sumara, prezes Północ Nieruchomości S.A.

Ostatnio otwarte placówki wzmocniły pozycję firmy w Małopolsce, w lipcu oddziały powstały bowiem w Proszowicach oraz Olkuszu. Najnowszy, olkuski oddział będzie zarządzany przez Jakuba Taborskiego, który prowadzi już jedną placówkę z logo Północy. Działa ona od 2007 roku w Chrzanowie. Właściciel nowej placówki stawia nie tylko na zwiększenie zasięgu działania, ale także stara się podnosić swoje kwalifikacje. Niebawem rozpocznie studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa nieruchomości na Oxford Brookes University w Wielkiej Brytanii.

A czego możemy się w najbliższym czasie spodziewać na rynku nieruchomości? Na pewno wpłynie na niego wprowadzenie przez banki w życie Rekomendacji T, która ma ograniczać ryzyko kredytowe, a praktyce może utrudnić dostęp do kredytów hipotecznych. Z analiz spółki Północ Nieruchomości wynika, że ograniczenia kredytowe mogą prowadzić do zmniejszenia średniego metrażu poszukiwanych nieruchomości. Mogą także przyczynić się do przesunięcia terminu zakupu nieruchomości, aż do mementu zgromadzenia odpowiedniej ilości gotówki, która posłuży jako wkład własny przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.

W długiej perspektywie należy spodziewać się stopniowego urealniania wartości nieruchomości, czyli dostosowania cen do poziomu akceptowanego przez kupujących. Z jednej strony będzie to wynikiem stabilizacji rynkowej, a więc dostosowania podaży do popytu, z drugiej powolnego bogacenia się społeczeństwa.

JCB

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram