Polacy wyruszają na walkę z nadwagą

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: SUNKINS - Lżejsze życie
Do końca tego roku SUNKINS chce otworzyć 10 nowych oddziałów.

Czeska sieć poradni dietetycznych zdobywa uznanie polskich przedsiębiorców, którzy otwierają własne oddziały pod wspólnym szyldem.

Jeżeli chodzi o otyłość, sytuacja w Polsce nie jest najlepsza w porównaniu do krajów z naszego regionu, zaś w badaniu Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego znajdujemy się na piątym miejscu w Europie.

W Europie Środkowej i Wschodniej pod względem otyłości Polacy wyprzedzają Rosjan, Białorusinów, Niemców i Ukraińców. Jednak nie jesteśmy wyjątkiem, na otyłość w dużym stopniu cierpią też Czesi i Słowacy.

To dobry grunt do rozwoju rynku usług dietetycznych. Choć jest on mocno rozdrobniony – większość poradni prowadzona jest przez małe, często jednoosobowe firmy, działają na nim także sieci franczyzowe. Jedną z nich jest pochodząca z Czech SUNKINS.

– Działamy w Czechach, Polsce i na Słowacji. Łącznie w tych krajach mamy 85 poradni (w Polsce aktualnie trzy). Przygotowujemy się do otwarcia kolejnych trzech poradni w Gdańsku, Bydgoszczy i Katowicach. Do końca tego roku chcemy otworzyć 10 nowych oddziałów. Jesteśmy zainteresowani współpracą z franczyzobiorcami z całej Polski – mówi nam Ondřej Němec, dyrektor sieci franczyzowej SUNKINS - Lżejsze życie.

Biorąc pod uwagę niepokojące dane dotyczące wzrostu liczby osób z nadwagą i otyłością oraz jednocześnie rosnącą świadomość polskiego społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania, dietetyka to przyszłościowa branża.

Ondřej Němec tłumaczy, że coraz więcej osób rozumie, że ogólnodostępne jadłospisy dietetyczne nie wystarczą. Niezbędna jest porada specjalisty, który ułoży indywidualny plan żywieniowy. Klienci sieci placówek rozumieją też, że potrzebne są regularne wizyty kontrolne i profesjonalna opieka doświadczonego dietetyka.

Swoim franczyzobiorcom SUNKINS oferuje m.in. know-how – system, z pomocą którego na podstawie diagnostyki, wywiadu z klientem i biochemicznego badania krwi jest układane indywidualne, „szyte na miarę” menu.

Na polskim rynku sieć franczyzowych punktów doradztwa żywieniowego jest rozwijana pod marką SUNKINS - Lżejsze życie przez masterfranczyzobiorcę. Pierwsza poradnia tej sieci w Polsce została otwarta we Wrocławiu.

Szczegóły dotyczące współpracy z SUNKINS - Lżejsze życie znajdują się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram