Polacy w gorączce e-zakupów

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 grudnia 2014
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Poczta Polska rozpoczyna publikowanie Świątecznego Barometru wskaźnika prezentującego trendy na rynku przedświątecznych przesyłek pocztowych. Pierwsze dane wskazują, że w tym roku już wysyłamy znacznie więcej paczek.

Odczyt Barometru wynosi 125,29%, co oznacza, że w przedostatnim tygodniu listopada tego roku Polacy wysłali o 25,29% więcej paczek niż średnio w okresie od początku lutego do końca października.

Pierwszy tydzień odczytu pokazuje także, że Poczta Polska miała w badanym tygodniu o 21,39% więcej paczek niż w tym samym tygodniu 2013 roku.

Okres przedświąteczny to każdego roku czas, kiedy Poczta Polska obsługuje większy niż w pozostałych okresach wolumen przesyłek. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie ich o wiele więcej niż w latach ubiegłych – mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Barometr Poczty Polskiej prezentuje dane dotyczące przesyłek wysyłanych za pośrednictwem spółki.

Poczta Polska, jako partner obsługujący ponad 60% e-sklepów dysponuje własnymi danymi, które pozwalają precyzyjnie przedstawić czy, jak dużo oraz kiedy kupujemy w sieci. Możemy też prezentować tendencje, które obserwujemy na rynku e-zakupów – kontynuuje Janusz Wojtas.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy zarówno dla wirtualnych sprzedawców, jak i dla rynku przesyłek pocztowych. Najnowszy raport instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia pokazuje, że ponad 80% Polaków posiadających dostęp do sieci planuje kupić choć część prezentów przez internet, a jedynie 17% wyklucza taką możliwość. Ponad 70% klientów e-sklepów wybierze Pocztę Polską jako dostawcę przesyłek z prezentami.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram