Polacy nie boją się utraty pracy

Data dodania: 28 sierpnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Polacy nie boją się utraty pracy; Foto: freeimages.com

Nastroje wśród pracujących dawno już nie były tak optymistyczne. Nie dość, że nie boimy się zwolnienia, to jeszcze zaczynamy żądać satysfakcjonującego wynagrodzenia za naszą pracę – podał serwis infoWire.pl.

Polski pracownik ma duże ambicje i zaczyna doceniać swoją wartość. Kiedy widzi, że jego praca przynosi firmie zyski, zaczyna domagać się podwyżki. Tomasz Hanczarek, prezes firmy Work Service zaznacza, że jeśli pracodawca nie zadba o regularne podnoszenie płacy, może go stracić. Nie boimy się też utraty pracy. 60% osób zatrudnionych mówi, że nową posadę znajdzie maksymalnie w 3 miesiące, a 10% - że w 2 tygodnie.

W najbliższym czasie zdecydowana większość firm (78%) planuje utrzymać obecny poziom miejsc pracy lub go zwiększyć. Zatrudnienie mogą znaleźć pracownicy niższego (53%) i średniego szczebla (52%). Jedynie co dwudziesta firma będzie poszukiwać kandydatów do kadry zarządzającej.

Polacy są  coraz bardziej operatywni i jeśli zmieniają pracę - to na lepszą. W Wielkopolsce czy na Dolnym Śląsku bezrobocie praktycznie nie istnieje. Warszawa i Łódź to również miasta, w których znalezienie pracy nie stanowi większego problemu. Niestety - wciąż źle prezentuje się rynek pracy na tak zwanej ścianie wschodniej. Jak tłumaczy Tomasz Hanczarek, tam ludzie są najmniej mobilni, mało elastyczni i najbardziej boją się o zatrudnienie.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram