Polacy najlepiej oceniają rynek usług pielęgnacji ciała

Data dodania: 3 lipca 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Polacy najlepiej oceniają rynek usług pielęgnacji ciała; Foto: freeimages.com

Usługi pielęgnacji ciała oraz sprzedaż książek i prasy to z punktu widzenia polskich konsumentów, najlepiej funkcjonujące rynki w naszym kraju – wynika z najnowszego wydania Tablic wyników dla rynków konsumenckich, opublikowanego przez Komisję Europejską.

Tablica wyników to projekt Komisji Europejskiej, który służy monitorowaniu funkcjonowania wspólnotowego rynku wewnętrznego z punktu widzenia konsumentów. W ramach tego projektu publikowane są wyniki analiz gospodarczych, na które składają się m.in. badania doświadczeń konsumentów na kilkudziesięciu rynkach towarów i usług, gdzie lokowanych jest 60% wydatków mieszkańców wspólnoty europejskiej. Przygotowując najnowsze wydanie Tablic sytuację konsumentów oceniano na podstawie kryteriów: oczekiwań, problemów i skarg, zaufania oraz porównywalności.

Najlepiej ocenianą branżą handlu w Unii Europejskiej jest rynek książek i prasy. Na kolejnych pozycjach znalazły się napoje bezalkoholowe oraz pieczywo i produkty zbożowe. Natomiast najgorzej oceniany jest handel używanymi samochodami. Wśród branż usługowych europejscy konsumenci najwyżej oceniają usługi pielęgnacji ciała a następnie kulturę i rozrywkę oraz sport. Najgorzej wypada branża produktów inwestycyjnych, papierów wartościowych i prywatnych emerytur.

W Polsce podobnie jak w całej wspólnocie najlepszą opinią konsumentów cieszy się rynek książek i prasy. Natomiast kolejne pozycje zajęły rynki okularów i soczewek oraz dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Najmniej zaufania mamy do sprzedawców samochodów z drugiej ręki. Najlepiej ocenianymi branżami usługowymi są pielęgnacja ciała przed sportem oraz kulturą i rozrywką. Branżą, która zyskała najniższe oceny są usługi przewozu koleją.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram