Pół setki Mrówek

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 września 2010
Kategoria:
mrowka_x50We wrześniu został otwarty 50. market budowlany zrzeszony w sieci Mrówka tworzonej przez Polskie Składy Budowlane. Firma chce do końca roku uruchomić jeszcze kilkanaście placówek.

Najnowszy sklep znajduje się w Rawie Mazowieckiej, jego powierzchnia handlowa wynosi 1000 mkw., w placówce zatrudnienie znalazło 15 osób. Mrówka w Rawie Mazowieckiej została otwarta przez firmę Izol-Bud, bowiem jak każdy sklep należący do tej sieci jest prowadzony przez niezależnego partnera PSB.

Polskie Składy Budowlane rozpoczęły budowę sieci Mrówka w 2002 roku i przez kilka pierwszych lat rozwijała się ona w tempie kilku placówek rocznie. W tym roku widzimy jednak bardzo zdecydowane przypieszenie. Tylko od marca br., czyli w ciągu pół roku na mapie Polski przybyło 15 sklepów, a firma zapowiada uruchomienie do końca tego roku jeszcze kilkunastu kolejnych jednostek.

Markety budowlane Mrówka powstają w miejscowościach liczących od 15 do 100 tys. mieszkańców. Są one zazwyczaj jedynymi wielkopowierzchniowymi (powyżej 1000 mkw.) placówkami o tym profilu w tych lokalizacjach. Ostatnio otwarte Mrówki są zlokalizowane w takich miejscowościach jak wspomniana już Rawa Mazowiecka, Słomniki, Mońki czy Włoszczowa.

Sklepy Mrówka są otwierane wyłącznie przez akcjonariuszy PSB, co oznacza, że nowy inwestor, który chce przystąpić do sieci, musi wykupić akcje (50 sztuk za ok. 250 tys. zł). Koszty inwestycji w sklep to minimum 500 tys. zł.

Polskie Składy Budowlane, które prowadzą ponadto ok. 360 hurtowni materiałów budowlanych na terenie całego kraju, wystartowały w tym roku z drugim projektem detalicznym – franczyzowymi sklepami Mini-Mrówka. Pierwsza placówka powstała w kwietniu br. w Koninie.

Do uruchomienia Mini-Mrówki wystarczy lokal o dużo mniejszej powierzchni (300-800 mkw.), a także niższe nakłady – od kilkudziesięciu do 200 tys. zł na wyposażenie plus 800 zł/mkw. na zatowarowanie. Przy czym centrala może franczyzobiorcy zaproponować leasing wyposażania oraz kredyt kupiecki tak, by zmniejszyć wysokość środków niezbędnych na starcie. W przypadku tego konceptu nie ma konieczności wykupywania akcji PSB.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram