Podwójny Subway w małym mieście

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 września 2016
Kategoria:
Foto: Subway przy ul. Krakowskiej w Tarnowie
Jednoczesne uruchomienie dwóch restauracji w Tarnowie dowodzi po prostu potrzeb rynku.

Subway widzi w Polsce duży potencjał rozwoju swojej sieci nie tylko w największych aglomeracjach. Dowodzą tego nowe lokalizacje amerykańskiego potentata segmentu tzw. restauracji szybkiej obsługi. Marka, niemal jednocześnie, uruchomiła właśnie dwa nowe lokale w Tarnowie. 

Pierwszy z nich mieści się w galerii Gemini Park Tarnów, największym w mieście centrum handlowym. Zajmuje powierzchnię 40 m² i jest zlokalizowany w obrębie tzw. food court, grupującej również inne lokale gastronomiczne, kawiarnie i cukiernie. To już siódmy punkt należący do przedsiębiorcy Dariusza Wilgosza, który ma restauracje z logo Subway m.in. w Rzeszowie, Zakopanem i Stalowej Woli.

- Nasz koncept biznesowy polega na franczyzie. W skali globalnej aż ok. 80% franczyzobiorców Subway to tzw. Multi Unit Owners - przedsiębiorcy posiadający więcej niż jedną restaurację. Ten trend wyraźny jest również w Polsce, dlatego bardzo się cieszymy, że nasi partnerzy widzą właśnie we współpracy z siecią Subway potencjał własnego wzrostu i rozwoju. Oczywiście jesteśmy również otwarci na nowych przedsiębiorców - informuje Michał Piasecki, regionalny agent ds. rozwoju Subway w południowo-wschodniej Polsce.

Właśnie drugą z tarnowskich restauracji Subway otworzyli, rozpoczynający współpracę z marką, bracia Mateusz i Michał Dyngosz. Lokal, o powierzchni 90 m² mieści się na parterze jednej z kamienic przy ul. Krakowskiej – głównej ulicy Tarnowa.

Oba punkty wykończone są w aranżacji tzw. Metropolitan Decor. Marka sukcesywnie wprowadza ten projekt wystroju lokali już od dwóch lat. Dominują tu materiały ceramiczne doświetlane dekoracyjnymi, bursztynowymi lampami. Całość jest utrzymana w ciepłych pastelowych barwach Charakterystyczne nowe wzornictwo wnętrza ma nadać restauracjom Subway przyjaznego i bardziej ekskluzywnego charakteru.

- Jednoczesne uruchomienie dwóch restauracji w Tarnowie dowodzi po prostu potrzeb rynku. Dziś poziom świadomości konsumenckiej, kultura właściwego odżywiania, waga, jaką przywiązujemy do świeżości produktów, jest taka sama u mieszkańców Gdańska czy Warszawy, jak i innych znacznie mniejszych ośrodków. To potencjał, który będziemy starali się zagospodarować. Dlatego planujemy uruchamianie naszych punktów w kolejnych miastach i miejscowościach Lubelszczyzny, małopolski, Podkarpacia i woj. świętokrzyskiego - dodaje Piasecki.

Subway, to powstała w Stanach Zjednoczonych, obecnie największa na świecie, pod względem liczby lokali, sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Globalnie posiada dziś ponad 44 800 punktów w 112 państwach. W Polsce sieć Subway liczy obecnie 120 restauracji.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram