Podsumowanie tygodnia: fast-food na fali 

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 maja 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Ten tydzień upłynął pod znakiem gastronomii. Wśród firm otwierających lokale franczyzowe dominowały marki z segmentu fast-food. 

W połowie tego tygodnia została otwarta restauracja McDonald’s w Nysie z kawiarnią McCafe, ogródkiem oraz punktem zamówień i odbioru McDrive. – Lokal znajduje wzdłuż drogi przy trasie Kłodzko-Prudnik – powiedział Marek Borowy, licencjobiorca McDonald’s.

Na sali jadalnej znajdują się 94 miejsca siedzące, w tym 16 w strefie McCafé. W ogródku zaaranżowano 108 miejsc. Restauracja zatrudnia 64 pracowników, w tym 14 menadżerów. Lokal jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych oraz oferuje dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Przybyło też Pizzerii Biesiadowo (koncept należy do firmy Wojtex). Kolejna pizzeria została otwarta w Skawinie. W portfelu tejże firmy jest marka Western Chicken, pod którą zainaugurował działalność lokal w Nowym Tomyślu. Western Chicken to sieć barów specjalizujących się w daniach na bazie kurczaka.

Powiększona zostanie również sieć barów z jedzeniem na wagę pod marką Olimp. Grupa Gastromall, właściciel marki poinformowała o finalizacji umowy pod wynajem lokalu na działalność gastronomiczną w budynku Sar Silesia w Katowicach. Nowa restauracja rozpocznie działalność w sierpniu tego roku. Będzie to czwarty Olimp na Śląsku – obecnie działają już Olimp Arena (Gliwice), Olimp Europa Centralna (Gliwice), Olimp Centrum Francuska (Katowice).

W najbliższych tygodniach rozpoczną działalność restauracje w Toruniu i Ostrołęce. Obecnie sieć liczy 19 lokali własnych i 14 franczyzowych w całej Polsce. Do końca roku przewidziano otwarcie 15 nowych restauracji.

Rozwój franczyzy widoczny jest nie tylko w gastronomii. O swoim nowym sklepie poinformowała firma Al.Capone – Specjaliści od Alkoholu, która otworzyła szósty sklep franczyzowy zlokalizowany w Dębicy (łącznie pod tym szyldem działa 17 sklepów). Sieć specjalistycznych sklepów alkoholowych Al.Capone rozwija się na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Według wcześniejszych zapowiedzi organizatora tego systemu, w ciągu najbliższych dwóch lat marka chce podpisać umowę franczyzy z około 30 przedsiębiorcami.

I na koniec coś dla miłośników telefonów i akcesoriów GSM. Firma Teletorium zaprosiła na zakupy do swojego nowego punktu w Galerii Copernicus w Toruniu. Stoisko specjalistyczne zostało ulokowane obok sklepów Cropp i House.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 29 listopada 2022
Innowacje w branży edukacyjnej docenione
Data dodania: 28 listopada 2022
Franczyza Zdrowa Krowa z ambitnym planem na 2023 rok
Data dodania: 25 listopada 2022
Najlepsza oferta Black Week w tym roku
Data dodania: 24 listopada 2022
W 2023 roku płaca minimalna wzrośnie w Polsce dwa razy

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram