Podkarpaccy restauratorzy serwują jedzenie na wagę

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Olimp
Rośnie sieć restauracji z jedzeniem na wagę.

Sieć restauracyjna, lider w segmencie serwowania jedzenia na wagę zainaugurowała swoją działalność w kolejnym mieście na Podkarpaciu.

W Centrum Handlowym Vivo w Stalowej Woli otwarto pierwszą w tym mieście restaurację pod marką Olimp, która należy do Grupy Gastromall. Lokal poprowadzi franczyzobiorca grupy, posiadający lokal w Centrum Handlowym Gemini w Tarnowie.

Nowy punkt gastronomiczny został rozszerzony o ofertę deserów - lody Lovit, markę należącą do Grupy Gastromall oraz dania kuchni wschodniej.
Sieć Olimp to lider w systemie sprzedaży na wagę w ujednoliconej cenie za 100 g jedzenia. Obecnie działa 20 restauracji własnych pod marką Olimp i 20 franczyzowych.

W ostatnim czasie rozpoczęły działalność restauracje w Łodzi w CH Sukcesja oraz w budynkach biurowych Silesia Star w Katowicach oraz Avon w Warszawie.
Skąd się wziął pomysł serwowania jedzenia na wagę? Piotr Niemiec, właściciel sieci restauracji Olimp w rozmowie z magazynem „Franczyza&Biznes” odpowiada:

Pomysł konceptu z jedzeniem na wagę wziął się z wnikliwej obserwacji rynku gastronomicznego. W latach 2009 - 2010 zauważyliśmy spadek zainteresowania usługami restauracji z obsługą kelnerską. Polacy zaczęli oszczędzać, wyjście do restauracji wiązało się z dużym wydatkiem. Był to okres przed wielką modą na gotowanie, zdrowe żywienie, egzotyczne potrawy, jedzenie z food trucków - słowem, okres przejściowy. Postanowiliśmy więc, zaproponować rozwiązanie pośrednie - duży wybór potraw, staranność w ekspozycji dań, zróżnicowane menu, swobodę w komponowaniu posiłku i samoobsługę oraz nieformalną, luźną atmosferę restauracji”. I to - zdaniem Piotra Niemca - było biznesowym strzałem w dziesiątkę.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram