Podatek handlowy może wejść później

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Ministerstwo Finansów zakłada, że podatek handlowy zacznie obowiązywać od sierpnia, jednak ta data może ulec jeszcze zmianie.

PAP powołując się na wypowiedź Justyny Przekopiak, dyrektora departamentu podatków sektorowych lokalnych oraz podatku od gier w Ministerstwie Finansów podaje, że najnowsza wersja przewiduje wejście podatku w życie 1 sierpnia, a poprzednia przewidywała 1 lipca.

„Przebieg procesu legislacyjnego ma to do siebie, że tego typu przepisy mogą ulec zmianie i oczywistym jest, że będą musiały być zachowane minimalne wymogi dotyczące vacatio legis. Ta data jest w tym momencie, ale zakładamy, że ona może ulec zmianie” - powiedziała Justyna Przekopiak w trakcie posiedzenia zespołu działającego w ramach Rady Dialogu Społecznego.

Planowany dochód z podatku handlowego w 2016 r. ma wynieść 630 mln zł brutto czyli 511 mln zł netto. Te dane uwzględniają przesunięcie momentu wejścia podatku w życie na sierpień.

Projekt zostanie przesłany do Komisji Europejskiej w momencie przyjęcia przez Radę Ministrów. Projekt jako projekt rządowy zostanie przekazany do KE. Jesteśmy w trakcie udzielania odpowiedzi na pierwsze wystąpienie KE. (…) Intencją jest, aby wykazać zgodność tego projektu z przepisami KE, ale trudno jest mi odpowiedzieć jakich oczekujmy ryzyk i jakie są ryzyka. My staramy się, aby projekt nie generował ryzyk w tym zakresie” - dodała Justyna Przekopiak.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram