Po ubranie i rozrywkę idziemy do galerii handlowej

Data dodania: 4 sierpnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Galeria Jurajska

Już 80% Polaków jako główny powód odwiedzania centrów handlowych podaje zakupy ubrań, butów i dodatków. Na drugim miejscu są zakupy spożywcze - to powód do wizyty w galerii dla 56% z nas – podaje ARC Rynek i Opinie dla Galerii Jurajskiej.

Galerie lubimy też nie tylko za ubrania i jedzenie.12% Polaków podaje wizyty w restauracjach i kawiarniach za główny powód odwiedzania galerii handlowych. 16% odwiedza centra handlowe wyłącznie z powodu rozrywki, np. wielosalowego kina. 5% ankietowanych wpada do galerii tak po prostu, żeby spędzić wolny czas.

Dziś blisko 30% klientów odwiedza galerie handlowe nie dla zakupów odzieżowych czy spożywczych. Do wizyt motywują ich oferty restauracji, kin, kawiarni, a także tzw. window shopping. To rosnący trend, który obserwujemy w polskich centrach od kilku lat. Pod tym względem nasze oczekiwania wobec galerii, stają się podobne do oczekiwań Niemców, Brytyjczyków czy Amerykanów. Chcemy robić zakupy, ale także zjeść i dobrze się bawić w centrum – mówi Piotr Myszka, dyrektor Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

I faktycznie, 10% odwiedzających centra handlowe oczekiwałoby w nich więcej restauracji i kawiarni, 11% chciałoby widzieć w galeriach większą ofertę rozrywkową. Rośnie także odsetek klientów zaliczanych do segmentu „rozrywkowych”. Segment ten stanowi dziś już 21% klientów polskich galerii – wynika z badań ARC Rynek i Opinia dla Galerii Jurajskiej.

Klient szuka rozrywki

Są to osoby, które w pierwszej kolejności korzystają z rozrywki i kawiarni, a zakupy np. w sklepie odzieżowym robią przy okazji. Ponad 50% z nich przynajmniej raz w miesiącu odwiedza kawiarnię lub restaurację w galerii. W Galerii Jurajskiej ten segment stanowi dziś już aż 47% wszystkich klientów robiących tu zakupy – kontynuuje Piotr Myszka.

Rozrywkowy klient ponosi także większe wydatki w skali miesiąca. Miesięcznie wydaje on centrum handlowym średnio 765 zł, z czego 115 zł przeznacza na kawiarnie i restauracje a 119 zł na rozrywkę. Dla porównania tzw. łowcy okazji skupieni wyłącznie na zakupach w sklepach odzieżowych wydają miesięcznie średnio 690 zł.

Chociaż jest to klient rozrywkowy, to nie pomija on pozostałej części oferty galerii handlowej, najczęściej korzysta z niej całościowo. Do zakupów w galerii motywują go jednak inne, dodatkowe atrakcje jakie tutaj znajdzie np. wydarzenia, kawiarnie, lodziarnie, restauracje czy koncerty – dodaje dyrektor Galerii Jurajskiej.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram