Po raz pierwszy indukcyjne ładowanie telefonów w polskiej sieci

Data dodania: 3 lipca 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Gruby Benek

Pierwsza polska sieć restauracji wprowadza system szybkiego bez-przewodowego ładowania smartfonów we wszystkich swoich lokalach.

Konsumenci, którzy co raz częściej borykają się z problemem krótko działających baterii w smartfonach, smartwatchach czy tabletach będą mogli naładować je w lokalach Grubego Benka.

Jak to działa? Wystarczy, że osoby, które odwiedzą restaurację, położą urządzenie w oznaczonym miejscu na stoliku. Stacje ładujące telefony za pomocą indukcji elektromagnetycznej wbudowane są w blat mebla. Niepotrzebne są specjalne maty. To własny, niezależny system należący do sieci, nie powiązany z żadnym operatorem.

System wykorzystuje technologię Fast Charging, która dostarcza do baterii urządzenia prąd o wyższym napięciu i natężeniu, dzięki czemu proces ładowania zachodzi szybciej. W zależności od konkretnego modelu pozwala on naładować baterię do 80% w nawet 25 min.

„To kolejny ukłon w stronę naszych klientów, którzy chcą mieć pełną baterię i darmowy dostęp do internetu - mówi prezes Ogólnopolskiej Sieci Restauracji Gruby Benek Mateusz Szewczyk- w dłuższej perspektywie to wydatek, który opłaca się ponieść. W Polsce takich badań jeszcze nie ma, ale te przeprowadzone na zachodzie pokazują, że klienci, którzy mają dostęp do tego rozwiązania, spędzają w restauracji więcej czasu.”

Technologia będzie wprowadzana w sieci stopniowo. Wszystkie nowo otwierane lokale mają już odpowiednie wyposażenie, pozostałe zostaną doposażone w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Docelowo w każdej restauracji sieci mają być minimum dwa stoły umożliwiające klientom bezprzewodowe ładowanie. Zostaną one specjalnie oznaczone.

To kolejne rozwiązanie, po wprowadzonej kilka tygodni temu nowoczesnej technologii WI-FI, skierowane do klientów, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem. Przypomnijmy - darmowa sieć internetu dostępna w lokalach Grubego Benka jest ogólnopolska i sama łączy się z urządzeniem, bez względu na to, w której restauracji w kraju akurat się ono znajduje. Wystarczy tylko raz połączyć się z siecią, w dowolnym lokalu GB.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram