Po 65. latach Empik wraca na Plac Unii Lubelskiej

Autor: Redakcja
Kategoria:
Już 12 października br. w najnowszym warszawskim centrum handlowym - Plac Unii City Shopping - zostanie otwarty 190. salon Empiku w Polsce. Empik wraca na Plac Unii Lubelskiej dokładnie po 65. latach od otwarcia tam pierwszego Klubu KMPiK w Polsce.
Historia zatacza koło. Wszystko zaczęło się w 1948 roku, gdy również przy Placu Unii Lubelskiej powstał pierwszy salon Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki. Prasa donosiła wówczas:
„Przy pl. Unii Lubelskiej w kamienicy narożnej między Bagatelą i Al. I-ej Armii powstał piękny reprezentacyjny sklep, który pod względem luksusowego urządzenia nie ma chyba równego w całej Warszawie. Czterojęzyczne neonowe napisy głoszą, że w sklepie tym są do nabycia książki i gazety”. (Stolica, 19.10.1948 r.)

 

„Na 6-cio piętrowym gmachu przy ul. Bagateli 14 rozbłysły wczoraj czerwone neony – pierwsze w Warszawie po wojnie. Było to hasłem otwarcia na piętrze tego domu wielkiej czytelni i księgarni (…). Lokal otworzył Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, mający na celu propagandę słowa drukowanego, służącego sprawie postępu i pokoju”. (Życie Warszawy, 7.10.1948 r.)

Salon przy Placu Unii Lubelskiej jest 190. Empikiem w Polsce. W ofercie znajdziemy charakterystyczny dla Empiku unikalny mix produktów: książki, płyty z muzyką, filmy, gry multimedialne, czasopisma, zabawki, artykuły papiernicze, lifestyle’owe a także bilety na różnorodne wydarzenia.

Z okazji otwarcia Empik przygotował dla klientów nowego salonu specjalne promocje: od 12 do 16 października książki, zabawki, artykuły papiernicze i z sekcji lifestyle będzie można kupić z 30% rabatem!

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram