Plany Żabki wykonane

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 grudnia 2010
Kategoria:
Z_Photo_2Sieć sklepów convenience liczy już ponad 2350 placówek. Najważniejsze tegoroczne zmiany w Żabce to wprowadzenie do oferty marek własnych oraz punktów Freshcafe. Co czeka sieć w 2011 roku?

Sieć sklepów Żabka powiększyła się w 2010 roku o ok. 200 nowych placówek handlowych. Wszystkie są prowadzone na zasadach ajencyjnych przez indywidualnych przedsiębiorców. Specjalnie dla nich właściciel sieci, Żabka Polska S.A. przygotowała strategię związaną z rozwojem kapitału ludzkiego. W tym roku wdrożono kolejny etap związany m.in z wykorzystaniem nowoczesnych metod coachingowych oraz narzędzi e-learningowych.

- Kolejny obszar, nad którym intensywnie pracowaliśmy, to rozwój marki własnej. Pierwsze produkty wprowadziliśmy do sklepów na początku 2010 roku, obecnie segment private label obejmuje ok. 200 produktów pod markami parasolowymi - mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Jacek Spychała, manager ds. public relations w Żabka Polska S.A.

Rok 2010 był drugim rokiem rozwoju kolejnego formatu wprowadzonego na rynek przez tę spółkę - Freshmarket. Pod tą marką działa już 50 placówek. Są to sklepy o większej powierzchni niż Żabki, większym zespole sprzedażowym, pozwalające osiągać lepsze wyniki. Placówki obejmowane są przez najbardziej doświadczonych i przedsiębiorczych ajentów Żabki.

- Bazując na doświadczeniu przy realizacji formatu Freshmarket, postanowiliśmy wprowadzić do sklepów Żabka punkt Freshcafe. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy, tym bardziej, że przekładają się one bezpośrednio na kolejny wzrost wartości marki Żabka, której rozpoznawalność jest jedną z najwyższych w kraju - podsumowuje tegoroczne dokonania Jacek Spychała.

Zapowiada jednocześnie, że w przyszłym roku sieć nie zamierza zwalniać tempa rozwoju.  Na 2011 roku zaplanowano otwarcie ponad 200 sklepów Żabka oraz Freshmarket.

- Istotnym elementem w naszej strategii będzie inwestycja w kapitał ludzki, poprzez system kształcenia biznesowego ajentów oraz pracowników. Zakładamy również dalszy rozwój marki własnej. Postaramy się też zaskoczyć naszych klientów szeroką ofertą nowych usług - dodaje.

W ostatnim czasie nie ustają pogłoski o planowanej sprzedaży sieci przez obecnego właściciela - fundusz Penta Investment. Jak podają media za agencją Reuters, oferty złożyły 4 podmioty: dwóch inwestorów finansowych oraz dwóch branżowych - Tesco i Carrefour. Czy dojdzie do przejęcia i jak wpłynie ono na strategię sieci? Tego powinniśmy się dowiedzieć w najbliższych tygodniach. Według agencji Reuters, decyzja co do sprzedaży ma zapaść w styczniu.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram