Plany rozwoju sieci franczyzowych Galeria Prezentów i Mail Boxes Etc.

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 lutego 2008
Kategoria:

Sieci sklepów z eleganckimi podarunkami Galeria Prezentów i punkty usług biurowych dla małego biznesu Mail Boxes Etc., rozwijają się w oparciu o franchising.

Sklepy sieci Galeria Prezentów oferują ekskluzywne prezenty i luksusowe artykuły piśmienne, a zlokalizowane są w najlepszych centrach handlowych dużych polskich miast: m.in. w Galerii Krakowskiej, warszawskim Wola Parku, łódzkiej Manufakturze. Siecią zarządza firma Parta Sp.z o.o., która od 2004 roku prowadzi rozwój tych sieci metodą franchisingu. Obecnie pod marką Galeria Prezentów działają 22 sklepy: 4 własne i 18 prowadzonych przez franczyzobiorcow. W roku 2008 Parta zamierza otworzyć 6 punktów Galeria Prezentów oraz 4 Mail Boxes Etc. Parta Sp.z o.o. na podstawie zdobytego doświadczenia w kierowaniu systemami franchisingowymi stawia na bezppośrednie wsparcie swoich franczyzobiorców, zarówno na etapie przygotowawczym do uruchomienia, jak i podczas całego okresu jej funkcjonowania, m.in. poprzez udział i pomoc w negocjacjach dostawców produktów, jak i usług. To oraz relatywnie niski czynsz nawet w najlepszych lokalizacjach, sprawia że można uzyskać szybki zwrot nakładów. -"W roku 2008 planujemy otwarcie 6 sklepów. Uzależnione to jest od terminów otwarć nowobudowanych galerii handlowych w takich miastach jak: Wrocław, Bydgoszcz, Opole oraz Poznań. Ciągle monitorujemy również działające centra handlowe na terenie kraju, by móc pozyskać w nich powierzchnie w ramach rekomercjalizacji" - mówi Dorota Placzyńska, Manager ds rozwoju sieci w Parta Sp.o.o.

Inna sieć tej samej firmy, Mail Boxes Etc. już od 5 lat świadczy usługi biurowe na rzecz małego biznesu. MBE mogą wyręczyć firmę w odbiorze i wysyłaniu przesyłek kurierem i pocztą, wysyłać i przyjmować faksy, wynająć skrytki pocztowe. Takie "biuro do wynajęcia" zapewnia też pełną obsługę poligraficzną i zaopatrzenie w artykuły biurowe. Od niedawna, do usług warszawskich oddziałach MBE przy ul.Marszałkowskiej i ul.Puławskiej dołączono też usługę rejestracji firmy pod adresem biura MBE, na pół roku lub rok. Za opłatę miesięczną od 250 do 300 zł, której wysokość zależy od okresu na jaki podpisana jest umowa, nawet mała firma może uzyskać warszawski adres przy jednej z głównych ulic, pełną obsługę sekretarską oraz wynajem sali konferencyjnej z bezprzewodowym dostępem do Internetu na godzinne spotkanie.

Firma planuje dalszy rozwój i chce na zasadach franchisingu pozyskać w 2008 roku co najmniej kilku partnerów do poprowadzenia nowych punktów MBE w Polsce, tak aby otworzyć nowe biura MBE w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście. - "Plany rozwoju nie ograniczają się jednak jedynie do wspomnianych miast. Właściwie w każdym większym mieście w Polsce można znaleźć małe i średnie firmy, czyli potencjalnych klientów punktów MBE. W przypadku MBE kluczem do sukcesu nie jest sama lokalizacja punktu, ale przede wszystkim osobiste zaangażowanie biorcy licencji w proces pozyskiwania klientów na usługi MBE" - ocenia Dorota Placzyńska. Rozwojowi sieci pomaga też wciąż ogólna dobra kondycja polskiej gospodarki: firmy rozwijając się, poszukują nowych siedzib dla swoich oddziałów i przedstawicieli, a oferta biznesowych skrytek adresowych MBE pozwala im rozwijać się znacznie mniejszym kosztem, niż w przypadku wynajmowania tradycyjnych powierzchni biurowych, nie zawsze efektywnie wykorzystywanych w codziennej działalności.

Agnieszka Gierzyńska-Zalewska, 12.02.2008.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram