Plany Eko Holdingu przypadły do gustu inwestorom

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 marca 2010
Kategoria:

Eko_Holding_SASpółka, która chce otwierać rocznie po 20-30 sklepów własnych i po 100 franczyzowych, sprzedała wszystkie akcje oferowane w ofercie publicznej.

Zainteresowanie walorami spółki było bardzo duże – w transzy dla inwestorów indywidualnych stopa redukcji wyniosła około 68, 35 procent. Eko Holding będzie pierwszym w tym roku debiutantem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiut ma nastąpić w połowie marca.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że oferta Eko Holding spotkała się z tak dużym odzewem inwestorów. Jestem przekonany, że wszyscy, którzy złożyli zapisy na nasze akcje przekonają się, że to bardzo dobra inwestycja. Jednocześnie wiem, że ciąży na nas duża odpowiedzialność. Naszym celem jest realizacja ambitnej strategii rozwoju, wypracowywanie coraz lepszych wyników finansowych i prowadzenie czytelnej i jasnej komunikacji z akcjonariuszami - powiedział Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holdingu.

Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji spółki została ustalona na 7,2 zł. Wartość nowej emisji  wyniosła więc 88,2 mln zł i była wyższa od zakładanej w prospekcie emisyjnym o 4,2 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na realizację strategii spółki, która zakłada m.in. rozwój poprzez przejęcia (zarówno w obszarze hurtu jak i detalu), zasilenie kapitału obrotowego, modernizację sklepów, spłatę zobowiązań kredytowych, zakup nieruchomości pod nowe obiekty handlowe oraz wykup obiektów dzierżawionych.

W skład Eko Holdingu wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce oraz ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Rozwój franczyzowy przebiega w zdecydowanie szybszym tempie niż rozwój sieci własnej. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka pozyskała ok. 200 franczyzobiorców, podobny plan ma na kolejne dwa lata. Do Eko Holdingu należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram