Plan Fornetti z lekkim opóźnieniem

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 lipca 2010
Kategoria:
Zdjcie_FornettiZ ponad 100 minipiekarni zaplanowanych na ten rok powstały dotąd 42. Sieć ocenia, że ten rok będzie jeszcze jednym z trudniejszych dla gastronomii.

Na początku tego roku Fornetti zapowiedziało bardzo szybką ekspansję, zakładającą otwieranie 12 punktów z francuskimi ciasteczkami miesięcznie. W pierwszym półroczu udało jej się jednak otworzyć tylko 42 minipiekarnie – wynik i tak godny pozazdroszczenia, jednak nieco gorszy od zakładanego.

– Pierwszą połowę 2010 roku w ogóle jednak należy uznać za nietypową. Mniejszy ruch w centrach handlowych, przerwy w ich funkcjonowaniu, spowodowane choćby tragedią Smoleńską, utrudniały rozwój sieci – wyjaśnia Robert Mroziński, prezes Fornetti.

Przy tak dynamicznym rozwoju, jaki realizuje i zamierza realizować Fornetti, problemem jest również standaryzacja i skrócenie procesu otwarcia. - Wymagania w różnych regionach kraju są teoretycznie te same, zaś rozumiane i egzekwowane przez instytucje państwowe już w różny sposób. To jest najbardziej nieprzewidywalny czynnik – mówi Robert Mroziński.

Na to nakłada się także wciąż niepewność inwestorów co do tego, czy kryzys już się zakończył i czy warto obecnie inwestować w gastronomię.  – Uważam, że sektor gastronomiczny będzie się w Polsce dynamicznie rozwijał, a spowolnienie jest chwilowe. Mówi się o odzyskaniu optymizmu w gastronomii w 2011 roku, ale 2010 należy raczej zaliczyć do trudniejszych lat – przyznaje prezes.

Fornetti obecnie liczy ponad 300 punktów sprzedaży w całej Polsce, na koniec 2010 r. liczba ta ma się zwiększyć do ok. 400. Inwestycja w punkt Fornetti może zamknąć się w kwocie ok. 35-40 tys. zł. Franczyzobiorca otrzymuje od centrali stoisko wykonane pod klucz. Firma nie pobiera opłaty wstępnej, a jedynie miesięczne opłaty marketingowe już po rozpoczęciu działania punktu. Ich wysokość to 5 proc. od miesięcznej kwoty zakupu produktów do wypieku.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram