Placówki Aliora rosną mimo kryzysu

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 lutego 2009
Kategoria:

Podczas gdy na świecie coraz więcej i częściej mówi się o kryzysie rynku finansowego i bankowego, po 3 miesiącach od rozpoczęcia działalności Alior Bank, którego głównym akcjonariuszem jest włoska grupa Carlo Tassara International,  otworzył 100. placówkę w Polsce.

Jak poinformowano w komunikacie Alior Bank planuje otworzyć dalszych 55 oddziałów oraz zatrudnić 800 osób jeszcze w 2009 roku. Tylko w lutym zostaną otwarte kolejne oddziały w: Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Inowrocławiu, Kielcach, Legnicy, Płocku oraz Radomiu. Bank podtrzymuje plany zdobycia do 2012 roku 2-4 proc. udziału w rynku. W tym czasie zarząd zapowiada powstanie 200 oddziałów własnych i 400 placówek partnerskich. 2010 rok ma przynieść prace nad rozwojem sieci franczyzowej.

Stale rozbudowywana sieć oddziałów sprzyja akwizycji Klientów. 8 lutego br. Alior Bank obsługiwał 67 tys. klientów indywidualnych w tym 4,5 tys. klientów biznesowych. Dzięki innowacyjnej i atrakcyjnej ofercie produktowej bank pozyskał już 1, 140 mln zł depozytów i udzielił 120 mln złotych kredytów.

Alior Bank powoli zmienia krajobraz polskiej bankowości, w którym do nie dawna dominowała centralizacja, czego konsekwencja był fakt, że banki przestały być blisko lokalnej społeczności. Trudno było na takim rynku ulepszać procesy kredytowe, zmniejszać koszty, dbać o reklamę, mieć pod kontrolą ryzyko. Alior postanowił oddać władze w ręce dyrektorów placówek, przy jednoczesnym zachowaniu zalet centralizacji. W tym nowym krajobrazie centrala staje się swego rodzaju hurtownią produktów dla poszczególnych placówek, co ma w konsekwencji przyczynić się do zwiększenia szybkości decyzji, większej elastyczności oraz dostosowania się do warunków lokalnego rynku.

Agnieszka Grabuś, 10 lutego 2009 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram