Pizzeria Trattoria Presto wejdzie na rynek warszawski

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 stycznia 2011
Kategoria:
Presto_Pizzeria_zdjecieW 2010 r. firmie nie udało się otworzyć żadnego nowego lokalu, a jeden z działających w sieci z powodu kryzysu i pogarszających się wyników został zamknięty. Presto wierzy, że ten rok będzie lepszy.

- Nasze przekonanie opieramy na obserwacji rynku, który w ostatnich miesiącach lekko odżył. Ponadto mamy pewność, że w tym roku uda nam się uruchomić przynajmniej jedną restaurację. Mamy już podpisaną umowę franczyzową, w lokalu właśnie trwa remont. Powinien on ruszyć na początku lutego, będzie zlokalizowany na warszawskim Ursynowie, przy ul. Dereniowej - mówi Izabella Borowska, dyrektor ds. rozwoju sieci w Presto Pizzeria - Trattoria.

Presto już od dawna chciało zaistnieć w Warszawie, upatrując w tym rynku największego potencjału. - W innych miastach brakuje atrakcyjnych lokalizacji. W Łodzi już od czterech lat poszukujemy dobrego miejsca pod jeszcze jedną restaurację, niestety bezskutecznie. Stolica natomiast cały czas mocno się rozbudowuje i cały czas powstają tam nowe miejsca, w których warto otwierać lokale gastronomiczne - wyjaśnia Izabella Borowska.

Obecnie sieć Presto liczy 8 lokali: cztery w Łodzi oraz po jednym w Aleksandrowie Łódzkim, Łomży, Olkuszu i Płocku. Wszystkie działają na zasadzie franczyzy. W ubiegłym roku sieć zmniejszyła się o jedną restaurację - lokal w Bełchatowie został zamknięty z powodu kryzysu i zmiany otoczenia rynkowego, które to czynniki skutkowały słabszymi wynikami finansowymi pizzaerii.

Presto Pizzeria - Trattoria działa w bardzo konkurencyjnym segmencie pizzerii. To, co wyróżnia ją na rynku, to szerokie menu, w którym oprócz pizzy znajdują się także makarony, sałatki, mięsa i desery. Sama pizza jest zaś pieczona w piecu opalanym drewnem, co także jest rzadkością na polskim rynku. Minimalny kapitał niezbędny do otwarcia pizzerii trattorii Presto to  150 tys. zł.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram