Pizza Hut zmienia nazwę na Pasta Hut

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 października 2008
Kategoria:
Po raz pierwszy w swojej pięćdziesięcioletniej historii Pizza Hut zdecydowała się na zmianę nazwy. Rebranding przejdą na razie restauracje w Wielkiej Brytanii.
 

Zmiana nazwy z Pizza Hut na Pasta Hut związana jest ze znaczącymi zmianami w menu restauracji sieci, w którym w ciągu ostatnich kilku lat pojawia się coraz więcej makaronów i które wyraźnie oddala się od klasycznego fast food. Firma chce zaznaczyć początek nowej, zdrowszej ery w swojej historii.

"W ciągu ostatnich kilku lat wprowadziliśmy znaczące zmiany w każdym aspekcie funkcjonowania naszych restauracji i teraz chcemy, aby klienci to zauważyli." mówi Alasdair Murdoch, dyrektor generalny Pizza Hut w firmie Yum! Brands będącej właścicielem marki. "Jesteśmy przekonani, że ludziom spodoba się to, co zobaczą."

W trakcie sześcioletniego, rozpoczętego w 2004 roku programu odnawiania brytyjskich restauracji, firma ma zamiar zainwestować łącznie 100 milionów funtów w zmianę wystroju i wyposażenia lokali sieci. Zmiany obejmują także menu. Poza wprowadzeniem do niego szerokiej gamy makaronów, Pizza Hut poszerza ofertę baru sałatkowego i zmienia wartości odżywcze potraw potraw. Od 2004 roku trwa program redukcji zawartości soli w potrawach, a menu dziecięce wzbogacane jest w warzywa. Zaprzestano też stosowania olei utwardzonych, a oleje nasycone są stopniowo usuwane z procesu produkcji potraw.

Zmiana nazwy na Pasta Hut wprowadzana jest na razie w kilku restauracjach na okres próbny. Klienci mogą wyrazić swoją opinię na temat tego pomysłu w ankiecie na stronach internetowych firmy. Jeśli pomysł się przyjmie, pozostałe restauracje przejdą rebranding w ciągu najbliższych sześciu lat. Wtedy też zapadnie decyzja o ewentualnej zmianie nazwy restauracji w innych krajach.

Agata Zarębska
14 października 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram