Pizza Hut w Niemczech przejdzie w ręce master-franczyzobiorcy

Data dodania: 29 marca 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Strony umowy chcą, aby finalizacja transakcji nastąpiła do 30 maja 2017 roku.

AmRest zostanie master-franczyzobiorą znanej sieci pizzerii na rynku niemieckim. Transakcja może być sfinalizowana do końca maja br.

AmRest, Pizza Hut Germany i Yum Restaurants International Holding zawarły wstępne wiążące porozumienie określające warunki uzyskania przez AmRest praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku niemieckim oraz nabycie dwóch restauracji Pizza Hut typu „delivery” prowadzonych przez PH Delivery.

- W wyniku planowanej transakcji AmRest stanie się master-franczyzobiorcą 74 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Niemczech, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo spółka przejmie od PH Delivery dwie restauracje własne typu „delivery” znajdujące się w Dusseldorfie - podał AmRest w komunikacie.

Cena zakupu będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które przeprowadzi AmRest. Strony umowy chcą, aby finalizacja transakcji nastąpiła do 30 maja 2017 roku.

- Zarząd AmRest uważa, że marka Pizza Hut ma duży potencjał do rozwoju w Europie Zachodniej. Przejęcie biznesu Pizza Hut w Niemczech przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa z Yum! Brands oraz utwierdzi pozycję AmRest jako wiodącego operatora restauracji w Europie - poinformował AmRest.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram