Dominium planuje rozwój franczyzowy

Autor: Redakcja
Data dodania: 13 października 2011
Kategoria:

dominium_-_w_lokaluW tym roku uruchomi kilka nowych pizzerii, ale głównie własnych. Na zasadzie franczyzy działa jeden lokal sieci, wkrótce jednak powinny dołączyć do niego kolejne.

- Zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami, rozpoczynamy realizację planu rozwoju sieci w systemie franczyzowym na terenie kraju. W ostatnim czasie przygotowaliśmy ofertę i pakiet franczyzowy, obecnie zaczynamy prowadzić rozmowy z kandydatami na franczyzobiorców – poinformowała portal FranczyzawPolsce.pl Oliwia Szysz z działu marketingu Dominium S.A.

W chwili obecnej sieć posiada jeden lokal w systemie franczyzowym, znajdujący się na warszawskim Tarchominie. Wszystkich pizzerii działajacych w naszym kraju pod szyldem Pizzy Dominium jest obecnie 58. Firma zapowiada dalszy rozwój. Nowa restauracja sieci o powierzchni ponad 200 mkw. powstaje właśnie w nowo wybudowanym, największym w Toruniu Centrum Handlowym Plaza. Ponadto podpisane są już kolejne umowy najmu i Dominium otworzy swoje restauracje m.in. w Bielsku – Białej, Katowicach oraz drugą już w Poznaniu.

Dominium zarówno dla pizzerii własnych, jak i franczyzowych poszukuje lokalizacji w centrach handlowych oraz innych atrakcyjnych miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Lokal powinien znajdować się na parterze i zajmować ok. 200 mkw. Preferowane są lokale z narożną witryną. Jak informuje przedstawicielka Dominium, lokalizacja restauracji jest kluczem do jej sukcesu. – Dobrym kryterium oceny lokalizacji jest sprawdzenie ilości ludzi mijających go w ciągu dnia – średnio ok. 100 osób na godzinę powinno stanowić minimum – wyjaśnia.
Pizza Dominium obecna jest na polskim rynku od 1993 roku, posiada także lokale poza Polską (w Rumunii i na Litwie). Sieć oferuje ponad 30 rodzajów pizzy, której można skosztowac na miejscu bądź zamówić z dostawą do domu lub biura. Zamówienia można zaś składać telefonicznie lub przez internet. Dominium uruchomiło system zamówień online w 2005 roku jako pierwsza sieć gastronomiczna w Polsce. Umożliwiła też płatność przelewem bądź kartami kredytowymi online za zamówione produkty. Do tej pory klienci Dominium zamówili poprzez system online pizze za ponad 10 mln zł.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram