Pizza Dominium: 100 mln zł w 60 lokalach

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 kwietnia 2010
Kategoria:
dominium_logoTakie przychody osiągnęła spółka w minionym roku, który uchodził za trudny dla branży gastronomicznej. Na ten zaplanowała uruchomienie pierwszych lokali franczyzowych. Czy uda im się powtórzyć sukces placówek własnych?

Ubiegły rok był dla spółki Dominium S.A., do której należy sieć Pizza Dominium, bardzo owocny  przede wszystkim pod względem rozwoju sprzedaży. Jeszcze w 2007 r. spółka miała 50 lokali i ok. 78 mln zł przychodów. Rok 2008 r. nie był znacząco lepszy, gdyż pomimo otwarcia kilku nowych restauracji przychody wzrosły tylko do 80 mln zł. W minionym roku otwarte zostały kolejne lokale m.in. w Warszawie i Wilnie (łącznie było ich 56 w Polsce i 4 zagranicą), a przychody podskoczyły aż o 25 proc. do 100 mln zł.

Pizza Dominium w najbliższym czasie zamierza podzielić się swoim doświadczeniem z franczyzobiorcami. Ci, którzy zdecydują się przystąpić do sieci, otrzymają pomoc w uruchomieniu i prowadzeniu restauracji, opiekę szkoleniowa i organizacyjną, a także możliwość prowadzenia działalności pod znaną marką i korzystania z wypracowanych przez nią standardów. Opłata za przystąpienie do sieci to 20 tys. zł. Nakłady inwestycyjne, jakie trzeba ponieść, by uruchomić restaurację Pizza Dominum, to minimum 200 tys. zł. W skrajnych przypadkach mogą jednak dojść do 400 tys. zł -  w zależności od wielkości lokalu i stopnia jego dostosowania do prowadzenia działalności gastronomicznej.

– Docelowo chcemy zaistnieć we wszystkich większych miastach Polski. W centrum naszego zainteresowania znajdują się miasta liczące 100 tys. mieszkańców, z dobrymi lokalizacjami zarówno w centrach handlowych, jak i innych atrakcyjnych miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Powierzchnia minimalna to 100 mkw., optymalna ok. 200 mkw. Najbardziej poszukiwane są lokale narożne z dużą witryną, ale jesteśmy otwarci także na inne propozycje – mówi Małgorzata Ptasińska, kierownik działu franchisingu w Dominium S.A. Lokalizacja restauracji jest kluczem do sukcesu, dobrym kryterium jej oceny jest sprawdzenie ilości osób przechodzących tamtędy w ciągu dnia. Według Dominium, średnio ok. 100 osób na godzinę powinno stanowić minimum.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram