Piwiarnia Warki może przejść do Sfinksa

Data dodania: 7 czerwca 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Piwiarnia Warki
Piwiarnia Warki może przejść do Sfinksa

Sfinks Polska otrzymał od Grupy Żywiec ofertę przejęcia franczyzowej sieci Piwiarnia Warki – podał Sfinks w komunikacie.

Sieć ma ważne umowy franczyzowe na 67 lokali. Wartość transakcji to 12 mln zł netto, które spółka Sfinks Polska w przypadku decyzji o przyjęciu oferty będzie musiała zapłacić Grupie Żywiec w ciągu 6 lat.

W komunikacie podano także, że oferta dotyczy umów franczyzy lokali franczyzowej sieci Piwiarnia Warki, znaku towarowego oraz środków trwałych.

­­– Zgodnie z założeniami naszej strategii chcemy zbudować komplementarny portfel marek gastronomicznych, by zaspokajać różnorodne potrzeby klientów. To oznacza, że będziemy się nie tylko rozwijać w ramach dobrze nam znanych konceptów, ale też wchodzić w nowe segmenty rynku. Piwiarnie Warki to atrakcyjna sieć i znana marka, która bardzo dobrze wpisuje się w nasze portfolio. Jej pozyskanie może przyczynić się do synergii z naszymi sieciami ­­– mówi Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

W przypadku podpisania umowy Sfinks będzie zobowiązany do dwudziestoletniej współpracy z Grupą Żywiec w zakresie sprzedaży w sieci jedynie piw oraz cydru produkowanych przez Grupę. Umowa zakłada minimalne poziomy sprzedaży tych produktów. Sfinks Polska ma 30 dni na przyjęcie oferty Grupy Żywiec.

Piwiarnia Warki to sieć 67 pubów, których sukces opiera się na bogatej ofercie piwnej, wspartej propozycją kulinarną, oraz na transmisjach wydarzeń sportowych. Swoim wystrojem nawiązują do klasycznych pubów angielskich i irlandzkich, przez co od lat przyciągają rzesze konsumentów doceniających ich bezpretensjonalny charakter.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram