Piotr i Paweł złożył wniosek o postępowanie sanacyjne

Data dodania: 12 września 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Piotr i Paweł

Do Sądu Rejonowego w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego spółek: Grupa Piotr i Paweł, Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. W ten sposób spółka chce się uchronić przed kolejnymi wnioskami o upadłość.

Przypomnijmy, że aktualnie w sądzie znajduje się pięć wniosków o ogłoszenie upadłości: cztery dotyczące Piotr i Paweł S.A oraz jeden dotyczący Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł. W sprawie tych wniosków sąd nie podjął jeszcze żadnych decyzji.

- W każdej restrukturyzacji są potrzebne czas i pieniądze. Zarząd spółki Piotr i Paweł wdraża obecnie plan restrukturyzacji, którego nadrzędnym  celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede wszystkim zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.  Złożony do Sądu w Poznaniu wniosek sanacyjny jest środkiem do realizacji tego planu, który daje czas na wdrożenie planu restrukturyzacyjnego sieci Piotr i Paweł – mówi, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl, Paweł Miętka, prezes Piotra i Pawła.

W ramach postępowania sanacyjnego firma przez 12 miesięcy korzysta z ochrony przed wierzycielami. Wstrzymane są wówczas wszystkie prowadzone przeciwko niej egzekucje, ale w zamian musi na bieżąco regulować bieżące zobowiązania. Zarząd nad spółką w tym czasie przejmuje wyznaczony przez sąd zarządca. W ciągu 30 dni od otwarcia postępowania sanacyjnego powinien powstać plan uzdrowienia finansów firmy. W ciągu maksymalnie dwunastu miesięcy od daty otwarcia postępowania powinno odbyć się zgromadzenie wierzycieli, podczas którego przeprowadzane jest głosowanie nad propozycjami restrukturyzacyjnymi.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram