Piotr i Paweł wybiera franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 września 2009
Kategoria:
pip_logo.jpg
pip_logo.jpgW roku 2010 sieć Piotr i Paweł chce otworzyć około 10 nowych sklepów. Strategia spółki zakłada ponadto stopniowe przekształcanie sklepów własnych w placówki działające w oparciu o umowę franczyzową.

- Nasza strategia rozwoju zakłada także stopniowe przekształcanie sklepów własnych w placówki działające w oparciu o umowę franczyzową. W tym roku przybyło dużo placówek własnych, stąd proporcje obecnie są nierówne. Dążymy jednak do zachowania w przyszłości równowagi obu tych segmentów - mówi Poradnikowi handlowca Piotr Woś, prezes zarządu sieci Piotr i Paweł. - Widocznie sklep franczyzowy jest bardziej efektywny niż własny. Taka formuła daje możliwość zwiększenia dynamiki rozwoju – komentuje Jerzy Bednarek z Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Sieć chce w nowym roku skoncentrować się na jakościowym rozwoju organicznym niż na rozwoju ilościowym oraz udoskonalaniu organizacji, standardów jakości w istniejących supermarketach. Aktualnie sieć to 61 sklepów, w tej liczbie 16 to placówki franczyzowe. Rok 2009 firma chce zakończyć liczbą 70 sklepów.

W tym roku otwarto kilkanaście nowych supermarketów. Pojawienie się sklepów w takich miastach jak Białystok, Opole, Chrzanów otworzyło dla sieci zupełnie nowe rynki. Dzięki tym inwestycjom sklepy "Piotr i Paweł" pojawiły się pierwszy raz w województwach podlaskim, małopolskim, opolskim. Jak podaje spółka, istotnym elementem rozwoju w pierwszym półroczu '09 było uruchomienie trzech placówek "Piotr i Paweł" w lokalizacjach przejętych od sieci Carrefour w Pabianicach, Chrzanowie oraz Pile. Obroty detaliczne sieci w porównaniu z rokiem 2008 wzrosły w pierwszych czterech miesiącach roku o 25%, a przewidywane zatrudnienie wzrośnie do końca roku o 800 pracowników i osiągnie ponad 4000 osób w całej sieci.

FwP, 18 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram