Piotr i Paweł: Nowa oferta dla franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 marca 2013
Kategoria:
piotripawel1

piotripawel1

Sieć sklepów Piotr i Paweł planuje dalszą ekspansję. Firma otworzyła się na nowy koncept biznesowy, co znacznie uatrakcyjni ofertę dla franczyzobiorców. 

 Od teraz franczyzobiorcą Piotra i Pawła może zostać nie tylko osoba zarządzająca przygotowaną przez sieć placówką, ale też prowadząca własny sklep. W nowym wariancie biznesowym wymagania względem franczyzobiorcy to działający sklep o powierzchni 600 mkw. oraz doświadczenie w handlu. Zdaniem zarządu spółki otwarcie franczyzy na doświadczonych handlowców, to gwarancja bezpieczeństwa inwestycji.

Zarząd spółki poinformował także, że wszyscy, którzy nawiążą  współpracę z Piotrem i Pawłem do końca 2013 nie poniosą kosztów adaptacji funkcjonujących placówek do standardów sieci.

Firma Piotr i Paweł istnieje od 1990 roku. Pierwszy sklep brandu powstał z myślą o kliencie i jego dobrym samopoczuciu podczas robienia codziennych zakupów i – zdaniem właścicieli sieci – ta zasada utrzymywana jest do dziś. Pierwszy supermarket uruchomiono już w 1991 roku, a w 2000 rozpoczęto budowę sieci franczyzowej. Aktualnie firma posiada 53 placówki własne i 37 franczyzowych. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie setnego sklepu.

Potencjalny franczyzobiorca, zainteresowany otwarciem własnego sklepu, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 500 tys. zł. Firma nie wymaga doświadczenia w handlu. Oferuje pełne szkolenia i wsparcie od samego początku. Przez pierwszy rok funkcjonowania placówki to zarząd Piotra i Pawła zarządza nią. Franczyzobiorca piastuje w tym czasie stanowisko kierownika sklepu. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko porażki, a franczyzobiorca ma czas, żeby przyswoić sobie zasady prowadzenia tego typu biznesu. W nowym wariancie biznesowym po przyłączeniu własnego sklepu do sieci, od razu stajemy się pełnoprawnym franczyzobiorcą.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram