Piłkarskie maluszki zdobyły czterech franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 września 2010
Kategoria:

socatotsUdało się to w ciągu zaledwie kilku tygodni. Od września ruszyły franczyzowe oddziały Socatots w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Bydgoszczy. Firma rozmawia także z chętnymi z mniejszych miast.


Socatots to brytyjski koncept szkółek piłkarskich dla dzieci. W Polsce rozwijany jest od ponad roku, zaś w te wakacje firma rozpoczęła poszukiwanie franczyzobiorców. W ciągu kilku tygodni znalazła czterech. Jeden z partnerów to były menedżer Socatots, który wcześniej prowadził trójmiejski oddział własny firmy, a teraz zdecydował się przejść na franczyzę.

– Pozostałe trzy oddziały zostaną poprowadzone przez zupełnie nowe osoby, z którymi wcześniej nie współpracowaliśmy. We Wrocławiu i Bydgoszczy oferta Socatots pojawi się po raz pierwszy. W Warszawie zaś mieliśmy już oddział własny, placówka franczyzobiorcy będzie więc drugim oddziałem w stolicy – wyjaśnia Filip Lewandowski, dyrektor ds. rozwoju w Socatots.

Firma zakończyła już rozmowy z kandydatami na franczyzobiorców z dużych miast, otwarcie kolejnych oddziałów w tego typu lokalizacjach planowane jest dopiero za rok. Bowiem początek roku szkolnego jest okresem, w którym najłatwiej pozyskać klientów i wystartować z taką działalnością.

– Wciąż rozmawiamy jednak z sześcioma potencjalnymi partnerami z mniejszych miejscowości i niewykluczone, że w tym roku nasze oddziały pojawią się jeszcze w kilku miastach liczących do 100 tys. mieszkańców. Tam sezonowość nie odgrywa tak dużej roli, bowiem konkurencja na tych rynkach praktycznie nie istnieje albo jest bardzo niewielka. W związku z tym łatwiej jest tam wypromować ofertę Socatots – twierdzi Filip Lewandowski.

Rozpoczęcie takiej działalności wiąże się z zakupem licencji oraz przejściem szkolenia. Koszt wejścia w ten biznes w mniejszej miejscowości uzależniony jest od liczby lokalizacji oraz uzyskania wyłączności na określoną liczbę mieszkańców i może wahać się od 10 do 30 tys. zł. Czas od momentu podpisania umowy do rozpoczęcia działalności to zwykle 2-3 tygodnie.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram