Piłkarski koncept na klubowe filie

Data dodania: 15 kwietnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Arabscy właściciele Manchester City otwierają coś na kształt filii angielskiego klubu. Model działalności jest podobny do rozwoju biznesu we franczyzie. To nowość w piłkarskim świecie – pisze Eurosport.

Najpierw właściciele Manchester City zainwestowali w założenie nowej drużyny w Nowym Jorku, a na początku tego roku przejęli większość udziałów w zespole australijskiej ekstraklasy Melbourne Heart. Kupno Heart sfinansowali przy udziale właścicieli drużyny rugby Melbourne Storm grającej w NRL (są oni właścicielami 20% akcji). Działalność Manchesteru City polegająca na tworzeniu klubowych filii na innych kontynentach jest nowością w branży piłkarskiej.

Według Eurosportu do tej pory trafiali się właściciele klubów, którzy przejmowali udziały w innych drużynach lub w zespołach z różnych dyscyplin (szczególnie Amerykanie). Jednak w przypadku The Citizens sytuacja jest inna. Arabscy właściciele City otwierają coś na kształt filii angielskiego klubu, co można porównać do działania w modelu franczyzowym. Obecnie są na etapie ujednolicania nazw - australisjki klub również będzie nosił nazwę City.

Manchester City będzie miał decydujące zdanie we wszystkich działaniach podejmowanych przez drużynę Melbourne Heart (niedługo City) i New York City. Dyrektor wykonawczy The Citizens, Ferran Soriano, już dziś zapowiada podbój Australii. New York City, pierwsza franczyza angielskiego klubu, przystąpi do rozgrywek amerykańskiej ekstraklasy w 2015 roku.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram