Pif paf w PAF

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 grudnia 2008
Kategoria:

Tygodnik Siedlecki ze szczegółami opisuje przypadek nieuczciwego franczyzobiorcy sieci PAF Operator Pocztowy. Franczyzodawca twierdzi natomiast, że nie ma z tym nic wspólnego.

Historia zna już takie przypadki. W Łukowie właściciel punktu pocztowego pobierał od klientów pieniądze, ale nie wpłacał ich na wskazane rachunki. Punkt pocztowy był prowadzony pod marką PAF Operator Pocztowy. Jednak Marek Sadowski prezes PAF Operatora Pocztowego Sp. z o. o. nie przyznaje się do swojego franczyzobiorcy.

Razem, ale osobno
Prezes Sadowski stwierdził, że mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego padli ofiarą nieuczciwego przedsiębiorcy, który jedynie nabył prawo do występowania pod szyldem PAF (tzw. umowa franczyzowa). - Przedsiębiorstwo „Polski List" prowadziło działalność na własny rachunek. Proszę nie mieszać do tego firmy PAF, ponieważ jest to dla PAF krzywdzące - napisał prezes spółki.
To niecodzienna rekomendacja firmy dla potencjalnych kandydatów na  franczyzobiorców sieci PAF.

A wystarczyło tak niewiele
Ostrożności nigdy dość, a szczególnie jeżeli chodzi o pieniądze i biznes. Przykład z Łukowa to kolejny przypadek, w którym franczyzodawca nie zweryfikował rzetelności kandydata na franczyzobiorcę przed podpisaniem umowy i w efekcie podpisał umowę z oszustem.
Takie sytuacje dowodzą słabości zorganizowania całego systemu franczyzowego. Widać jak na dłoni, że sieć PAF nie posiada żadnych mechanizmów kontrolnych nad funkcjonowaniem franczyzobiorców. Dowodzi tego fakt, że nieuczciwy franczyzobiorca mógł  przez dłuższy czas nie przekazywać pieniędzy na rachunki, a firma na to w żaden sposób nie reagowała.

Zamiast przyznać się do błędu PAF woli w przedziwny sposób udowadniać, że nic go z franczyzobiorcą ich sieci nie łączy. Może w myśl zasady, że „nie ważne co mówią, byle by mówili”?

Kasia Foks, 12 grudnia 2008 r.
Przypadek w Łukowie opisał Piotr Giczela w Tygodniku Siedleckim.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram