Pierwszy polski bank pod kreską po pierwszym kwartale

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 maja 2009
Kategoria:
bph_logo.jpg

bph_logo.jpg  Bank BPH ogłosił wyniki finansowe po 1 kwartale 2009 roku. W okresie tym bank zanotował skonsolidowaną stratę netto w wysokości -33,8 mln zł, w porównaniu z 47 mln zł zysku w 1 kwartale 2008 roku.

Wynik na działalności bankowej wyniósł 223,3 mln zł, o 4,8% mniej niż w analogicznym okresie ub.r., głównie z powodu wyższych kosztów pozyskania depozytów. Aktywa wzrosły o 23,4% r/r osiągając poziom 15,5 mld zł, spadły natomiast o 1,8% w porównaniu do stanu na koniec grudnia 2008 roku.

Jak powiedział Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BPH, wyniki finansowe za pierwszy kwartał są zgodne z naszymi przewidywaniami.„By chronić nasz biznes i poprawiać kondycję w warunkach wyzwań makroekonomicznych, wprowadziliśmy bardziej ostrożną politykę kredytową dla zmniejszenia naszej ekspozycji na ryzyko. Ponieważ w tym roku możemy spodziewać się niższych przychodów, podjęliśmy zdecydowane kroki w celu redukcji kosztów, co przyniesie znaczące oszczędności we wszystkich obszarach działania” - dodał. Prezes podtrzymał, że do fuzji z GE Money Bankiem dojdzie w III kwartale 2009 roku. Nowy plan połączenia ma być sporządzony w II kwartale.

Już w marciu portal www.franczyzawpolse.pl informował czytelników o zapowiedzianych zwolnieniach w Banku BPH. W ostatnim tygodniu bank poinformował o zamiarze dalszej redukcji zatrudnienia w procesie zwolnień grupowych i rozpoczął negocjacje ze związkami zawodowymi, które będą dotyczyły zwolnień obejmujących nie więcej niż 465 osób. Jak napisano w uzasadnieniu tej decyzji, jest ona spowodowana jest koniecznością optymalizacji sieci dystrybucji, w tym m.in. konsolidacji oddziałów, centralizacji procesów posprzedażowych i back-office oraz potrzebą restrukturyzacji zatrudnienia w centrali Banku w związku z planowanym połączeniem z GE Money Bankiem.

Agnieszka Grabuś, 4 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram