Pierwsze stacje benzynowe i restauracje przy A4

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 września 2009
Kategoria:
stacjabenzynowa_fotka.jpg
stacjabenzynowa_fotka.jpgWłaśnie ruszyła budowa stacji benzynowych na opolskim odcinku autostrady A4. Na razie dwóch. Obok nich mają zostać uruchomione bary lub restauracje.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz, na Opolszczyźnie jest osiem MOP-ów pierwszej, podstawowej kategorii, wyposażonych w bezpłatne sanitariaty i prysznice. Cztery z nich będą rozbudowywane. Na wszystkich rozbudowywanych MOP-ach będą stacje benzynowe i bary lub restauracje. Na dwóch z nich dodatkowo powstaną motele. Punkty, gdzie będzie można zatankować, odpocząć i posilić się powstaną parami - naprzeciw siebie na obu nitkach autostrady. Stacje paliw na MOP Wysoka i Góra Św. Anny zostaną oddane do użytku najpóźniej do 20 stycznia 2010 roku.

Restauracje przy stacjach mają przyszłość przede wszystkim w lokalizacjach przy trasach, które zapewniają dużą liczbę podróżnych - zauważa Andrzej Krawczyk, Partner Zarządzający Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych. - To właśnie atrakcyjna lokalizacja, a nie to czy stacja jest w barwach takiego czy innego koncernu w głównej mierze decyduje o zainteresowaniu operatora gastronomicznego otwarciem restauracji w konkretnym miejscu. W przypadku koncernów decyzja o współpracy z operatorem gastronomicznym również rozpatrywana jest w każdym przypadku indywidualnie. Tym bardziej, że dla koncernów takich jak np. Orlen czy BP, które w ramach swoich stacji rozwijają bary kawowe i przekąskowe sąsiedztwo restauracji wcale nie musi być mile widziane – dodaje Andrzej Krawczyk.

FwP, 11 września 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram