Pierwsze McCafe w Polsce już w lipcu

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 lipca 2008
Kategoria:
mccafe_fotka.jpg
McDonald's wprowadza na polski rynek koncept kawiarniany McCafe.

McCafe to sieć kawiarni stworzona przez potentata segmentu fast food - McDonald's. Marka wprowadzona została na rynek już 20 lat temu w Australii i od tego czasu sukcesywnie pojawia się w kolejnych krajach świata. Lokale McCafe oferują szeroki wybór kawy, napojów kawowych i deserów serwowanych na zastawie, a nie w jednorazowych naczyniach, jak inne produkty McDonald's.

mccafe_fotka.jpgPierwsze polskie McCafe otwarte zostaną w Poznaniu pod koniec lipca. Kawiarnie działały będą w naszym kraju w ramach istniejących restauracji, jednak stanowiły będą ich odrębną część z osobnym kontuarem i wystrojem. Będą posiadały także odrębną obsługę, którą wyróżnią nowe stroje firmowe.

Początkowe McCafe tworzone będą w ramach modernizowanych restauracji McDonald's. Dla firmy oznacza to odejście od dotychczasowego, podstawowego menu kawowego na rzecz szerszego menu w kawiarnianej części restauracji. Kawa będzie też odpowiednio droższa od dotychczas oferowanej, jednak zgodnie z założeniami marki, jej cena będzie na tyle niewygórowana, by nadal była to kawa dla każdego klienta firmy.

McDonald's wybrał bardzo dobry moment na wprowadzenie na polski rynek kawiarnianego konceptu. Dynamika rozwoju tego segmentu rynku gastronomicznego w naszym kraju jest bowiem obecnie bardzo wysoka i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. Pozycja McCafe jest o tyle korzystniejsza od innych, debiutujących na naszym rynku konkurentów, że kawiarnie tworzone będą w ramach istniejących restautacji. Oznacza to, że McDonald's nie będzie musiał martwić się o pozyskiwanie atrakcyjnych lokalizacji i ponoszenie związanych z tym kosztów. Ponad 200 działających w naszym kraju restauracji sieci, to doskonały punkt wyjścia dla rozwoju tego konceptu. Dodatkowo ceny, które z założenia mają być niższe niż u konkurencji pozwolą firmie przyciągnąć klientów, dla których kawa w innych działających na naszym rynku kawiarniach sieciowych jest po prostu za droga.

Agata Zarębska
10 lipca 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram