Pierwsza Żabka w nowej szacie

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 maja 2009
Kategoria:
freshmarket.jpg

    freshmarket.jpgOd grudnia wiedzieliśmy, że  Żabka Polska będzie realizować projekt sieci supermarketów. Od marca Freshmarketem cieszyć się mogą mieszkańcy Leszna. Od maja zakupy będą mogli robić także Łodzianie.

Właściciel sieci, czeski fundusz Penta Investment  chce pod szyldem Fresh Market w 2009 roku uruchomić 15 placówek. Koszt inwestycji w nową sieć ma wynieść ok. 40 mln zł. Do końca 2010 r. ma już działać kolejnych 50 sklepów. Pierwsza placówka została uruchomiona w Lesznie. Ma ona formułę delikatesową, z asortymentem liczącym około 7500 SKU. W czerwcu zostanie otwarty Freshmarket w Łodzi, w Galerii Retkińkskiej. Na kolejne otwarcia czekają Bytom, Tomaszów Mazowiecki, Racibórz i Świdnica. Każda z nich będzie miała powierzchnię sprzedaży 300-400 mkw.

freshmarket-zabka.jpg

FreshMarket to sklepy delikatesowe typu convenience (blisko klienta). Placówki nowej sieci będą zlokalizowane w centrach miasta oraz w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Oferta produktowa sieci obejmie do 7 tys. pozycji asortymentowych. Znajdzie się w niej dużo produktów świeżych, sałatek i dań gotowych. Z analiz przeprowadzonych przez władze Żabki wynika, że na polskim rynku jest miejsce na ponad 1000 tego typu sklepów. W sklepach powstanie również stoisko „freshcoffee" (gdzie serwowana będzie świeżo parzona kawa i przekąski) oraz  punkty „freshclub” (gdzie będzie można opłacić rachunki, zagrać w lotto, doładować telefon czy wypłacić gotówkę). Freshmarkety będą prowadzone przez ajentów sieci.

Agnieszka Grabuś, 14 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram