Pierwsza oferta franczyzy wśród salonów tatuażu

Data dodania: 28 lipca 2021
Kategoria:

Studio pod szyldem Mistrzowie Tatoo mogą otworzyć nawet inwestorzy, którzy nie mają doświadczenia w branży. Sprawdzamy, ile można zarobić na tym biznesie.

Tatuaż to w dzisiejszych czasach niemal dzieło sztuki. Coraz więcej osób chce ozdobić swoje ciało w ten sposób. Do tej pory nikt jednak w naszym kraju nie zdecydował się rozwijać sieci franczyzowej w tej branży. Pierwszą i jedyną, przynajmniej na razie, ofertę franczyzy przygotowała sieć Mistrzowie Tattoo przy wsparciu merytorycznym Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych. Obecnie w skład sieci wchodzą dwa salony (w Rumi i Gdańsku), a w tym roku ma powstać trzecia placówka własna w Gdyni.

– Biznes tattoo jest odporny na pandemię - kto zawsze marzył o tatuażu, to po prostu go zrobi. Po zakończonym lockdownie w studio było więcej chętnych niż wolnych terminów. W czasie lockdownu ludzie pisali, umawiali się na wizyty, wpłacali zaliczki na poczet tatuaży – mówi Seweryn Sarna, manager firmy Mistrzowie Tatoo, zapewniając, że salony przeszły przez okresy lockdownów bezproblemowo.

W studiach Mistrzowie Tatoo można skorzystać nie tylko z usługi wykonania tatuażu, ale też jego usunięcia przy pomocy lasera pikosekundowego. Można też wykonać lub usunąć makijaż permanentny, a także zrobić piercing. Dodatkowe usługi zwiększają liczbę klientów w salonach oraz pozwalają generować wyższe zyski.

Mistrzowie Tatoo proponują franczyzę w dwóch wariantach: studio tatoo wyposażone w 3 stanowiska dla tatuażystów lub studio tatoo z dodatkowymi usługami jak piercing, makijaż permanentny oraz laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego. W pierwszym przypadku kwota inwestycji szacowana jest na 65 tys. zł netto (wraz z wstępną opłatą licencyjną), zaś wprowadzenie dodatkowych usług to koszt 55 tys. zł netto. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość finansowania wyposażenia poprzez leasing.

– Szczegółowe oszacowanie wysokości kosztów inwestycji następuje po zapoznaniu się franczyzodawcy z parametrami lokalu, w którym ma być prowadzona działalność oraz jego stanem technicznym. Na podstawie rzutu obiektu przygotowywany jest plan aranżacji lokalu oraz dokładna wycena wyposażenia dostosowana indywidualnie do powierzchni planowanego studio – mówi Seweryn Sarna. – Dzięki doświadczeniu, monitorowaniu rynku, aktywnej i nowoczesnej reklamie docieramy do bardzo dużej ilości klientów, co przekłada się na szybki zwrot z inwestycji, który następuje w okresie od 3 do 5 miesięcy. Przy pełnej gamie usług i po odjęciu kosztów możemy liczyć na zyski rzędu 20 – 30 tys. zł miesięcznie – dodaje. Na uwagę zasługuje fakt, iż Mistrzowie Tatoo nie pobierają stałych opłat miesięcznych, ich wysokość zależna jest od obrotu, co wiąże korzyści franczyzodawcy z sukcesem franczyzobiorców.

Najlepszą lokalizacją na studio tatuażu są lokale na obrzeżach miasta oraz na osiedlach. Z jednej strony taka lokalizacja pozwala zoptymalizować wysokość czynszu, z drugiej zaś rozwiązuje częsty problem centrów miast, czyli kłopoty z zaparkowaniem auta.

– Mistrzowie Tattoo to koncept przystępny dla każdego. Nie jest wymagane doświadczenie w branży. Nie trzeba być także artystą. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych inwestorów nie mających wiedzy o tatuażu, jak i osób prowadzących już studia lub chcących je otworzyć – podkreśla Seweryn Sarna.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design