Pieniądze i czas wolny mogą iść w parze

Data dodania: 5 stycznia 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Dominika Serwicka

Prowadząc własną pizzerię najbardziej narzekała na brak czasu dla siebie i nakład pracy niewspółmierny do zysków. Decydując się na zmianę branży Dominika Serwicka, franczyzobiorczyni marki Kancelarie Kredytowe zyskała czas i pieniądze, co - jak mówi - wcześniej było dla niej nieosiągalne. 

W jakim okresie życia zdecydowała się Pani na założenie działalności gospodarczej?

Na firmę zdecydowałam się w momencie, kiedy moje dziecko zaczęło dorastać, a ja chciałam zapewnić mu jak najlepszą przyszłość. Miałam świadomość, że standardowa praca na etacie nie zapewni mi przyszłości o jakiej zawsze marzyłam.

Co było momentem zwrotnym w dotychczasowej karierze?

Decyzja o założeniu własnej firmy to moment w którym po prostu poczułam, że muszę coś zmienić w swoim życiu - i udało się.

W jaki sposób radziła sobie Pani z obawami związanymi z zostawieniem bezpiecznej posady? Czy takie obawy w ogóle były?

Obawy przed założeniem własnej firmy były ogromne. Musiałam zrezygnować z teoretycznie bezpiecznej posady na rzecz działalności, w której nie miałam prawie żadnego rozeznania.

Kancelarie Kredytowe

Moją pierwszą firmą była pizzeria jednej z dużych sieci. Wspominam ten okres bardzo dobrze, jednak wkład pracy nie był w żaden sposób współmierny do osiąganych dochodów. Nie miałam też czasu wolnego. Dlatego zaczęłam szukać możliwości gdzie indziej. Trochę przypadkiem trafiłam do firmy Kancelarie Kredytowe, z którą nawiązałam owocną współpracę. Dzięki temu wiem, że dwie dotychczas nieosiągalne rzeczy mogą iść w parze - pieniądze i czas wolny.

Czy podjęłaby Pani tę decyzję jeszcze raz?

Tak, tylko teraz już wiem, że byłaby to od razu branża finansowa. Wysokości dochodów i możliwości rozwoju są tutaj nieporównywanie większe w stosunku do innych branż, a przede wszystkim w stosunku do branży, w której zaczynałam – gastronomii.

Jako franczyzobiorca firmy Kancelarie Kredytowe, a także kierownik regionalny mając za sobą ponad pięcioletnie doświadczenie w branży finansowej, zdecydowanie polecam ten kierunek osobom szukającym nowych wyzwań w życiu. Tym wszystkim, dla których istotne są pieniądze, ale także czas wolny, rozwój osobisty i etyczne podejście do współpracowników. Firma jest w stanie nauczyć od podstaw branży finansowej nawet osoby bez doświadczenia w tej materii. 

Irina Nowochatko-Kowalczyk 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram