PGF uratuje niezrzeszone apteki? 

Autor: Redakcja
Kategoria:
PGF uratuje niezrzeszone apteki?; Foto: freeimages.com

Polska Grupa Farmaceutyczna (PGF) wychodzi naprzeciw małym aptekom, które tracą na konkurencyjności z powodu ekspansji dużych graczy. Przekonuje, że nie trzeba należeć do sieci, by korzystać z dostępu do źródeł dostaw leków i produktów medycznych. 

Rozwój indywidualnych aptek został wyhamowany. Tylko w zeszłym roku zamknięto ich blisko 1 tys., zaś ponad 30% aptekarzy obawia się o swoją przyszłość. W branży widoczna jest konsolidacja aptek pod szyldem największych sieci.

Pojedyncze apteki są także na celowniku Polskiej Grupy Farmaceutycznej, która buduje swoją grupę zakupową. Jak podaje PGF, nie trzeba należeć do sieci, by korzystać z dostępu do źródeł dostaw leków i mieć kompleksowe wsparcie biznesowe. Przekonuje też, że jej program skierowany do niezależnych właścicieli aptek umożliwi małym rodzinnym firmom i sieciom o zasięgu regionalnym konkurowanie z największymi sieciami aptek. 

Zapewniamy dostęp do szerokiej gamy leków i produktów medycznych oraz solidne wsparcie i biznesową stabilizację. Pomagamy także zwiększyć zyskowność prowadzonej firmy – mówi Marcin Majchrzak, wiceprezes PGF.

INK 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram