Pestka bez burgerów

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 sierpnia 2015
Kategoria:
Foto: lokal Mr Hambuger w Pestce; Facebook
Bar sieci MR Hamburger w poznańskiej Galerii Pestka został zamkięty z powodów ekonomicznych.

W październiku zeszłego roku spółka Mr Hamburger chwaliła się zawarciem umowy franczyzowej na lokal gastronomiczny w poznańskiej Galerii Pestka. Niestety - nie był to strzał w dziesiątkę.

Wydawało się, że lokal może być żyłą złota. Firma powinformowała o zawarciu umowy w specjalnym komunikacie, podkreślając, że może ona istotnie wpłynąć na wyniki finansowe spółki. W domyśle - pozytywnie; obowiązek informowania o istotnych z biznesowego punktu widzenia umowach ma każda spółka akcyjna.

Niestety, lokal nie spełnił pokładanych w nim nadziei i firma zdecydowała się na jego zamknięcie. Jest to też element szerszego planu zamykania nierentownych lokali. Dotyczy on obu konceptów firmy. Mr Hamburger S.A. jest bowiem właścicielem barów Mr Hamburger oraz restauracji Leśne Runo. Te drugie również zamyka - oczywiście tam, gdzie nie przynoszą dochodu. Dzięki tym działaniom firma o połowę zmniejszyła swoje roczne straty.

 

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram