Personel International zmienił nazwę na Euro Kadra

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 lutego 2013
Kategoria:

eurokadra_cmykPoczątek roku 2013 to dla systemu franczyzowych placówek Agencji Pracy Tymczasowej Personnel International nowy rozdział w historii. W styczniu dokonane zostały ostateczne zmiany formalne zainicjowane jeszcze we wrześniu 2012.

O podsumowaniu zeszłego roku, współpracy z franczyzobiorcami i planach spółki na najbliższe kilka miesięcy rozmawiamy z Panem Danielem Małotą, Prezesem Zarządu Euro Kadra FS Sp z o.o.

Dlaczego zmienili Państwo nazwę?

Zmiana nazwy podyktowana była wcześniejszymi decyzjami o wyjściu z Grupy Personel International części spółek, których dotychczasowym obszarem działania był teren kraju i rozwijanie biznesu w sposób całkowicie niezależny. Podmioty te tworzą obecnie Grupę Euro Kadra i stanowią w 100% polski kapitał.

Jak podsumowują Państwo zeszły rok?

2012 był dla systemu franczyzowego Euro Kadra pierwszym, aczkolwiek niepełnym rokiem funkcjonowania sieci. Pierwsza placówka franczyzowa powstała na początku lipca w Piotrkowie Trybunalskim. Doświadczenie zdobyte przy organizacji otwarcia tej placówki pozwoliło na sprawne przeprowadzenie dwóch kolejnych otwarć we Wrocławiu i w Lublinie na początku grudnia. Zrealizowane zostały tym samym założenia otwarć poczynione przy uruchamianiu projektu franczyzy. Bilans roku 2012 to ostatecznie po zmianach własnościowych 5 placówek – dwie własne i trzy franczyzowe. Uwzględniając jednocześnie wyniki finansowe spółek Grupy Euro Kadra rok 2012 należy uznać za udany.

Ten rok zaczął się dla Euro Kadry bardzo korzystnie.

Tak, niewątpliwym sukcesem Grupy Euro Kadra jest przyjęcie jej z dniem 01.02.2013 w poczet prestiżowego stowarzyszenia firm w branży jakim jest Polskie Forum HR, skupiające wśród swoich członków zarówno znane międzynarodowe marki jak i firmy wywodzące się z rodzimego polskiego rynku.

Czy mają Państwo w planach rozszerzenie sieci?

W roku 2013 sieć placówek franczyzowych Euro Kadra powinna zwiększyć się kolejne 2-3 lokalizacje – trwają zaawansowane rozmowy w tym kierunku.

Jak wygląda współpraca z franczyzobiorcami?

Dotychczasową współpracę zarówno Franczyzobiorcy jak i właściciel systemu Euro Kadra oceniają bardzo pozytywnie. Obie strony mają świadomość specyfiki branży. Głównym obszarem działań jest optymalizacja kosztów zatrudnienia w oparciu o model pracy tymczasowej, leasing pracowniczy, outsourcing pracowniczy oraz redukcja kosztów na rzecz PFRON. Praca nad pozyskaniem kontraktu to proces kilku tygodniowy, czasem nawet kilku miesięczny. Sytuacja trudnych warunków makro ekonomicznych i pogarszającej się kondycji wielu przedsiębiorstw różnych branż nierzadko sprzyja firmom świadczącym swoje usługi w obszarze optymalizacji wszelkiego rodzaju kosztów, w tym w szczególności mających swoją określoną wagę kosztów pracowniczych.

Rozmawiał: Adam Gieras

Euro Kadra w bazie sieci

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram