Pekao stawia na przedsiębiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 czerwca 2008
Kategoria:

Po przerwie spowodowanej przez fuzję z wydzieloną częścią Banku BPH Pekao odświeża ofertę i wraca do gry o klientów - pisze "Puls Biznesu". Na początek o biznesowych
- na celowniku znajdą się małe i średnie firmy o rocznych obrotach do 3 mln EUR.

- "Obecnie udział segmentu MSP w dochodach banku stanowi około 14 proc. W ciągu trzech lat chcemy go zwiększyć do 22 proc." - mówi gazecie Grzegorz Piwowar, wiceprezes banku. "Równie ambitne są plany rynkowe. Dzisiaj bank zajmuje drugą pozycję pod względem liczby obsługiwanych klientów MSP - za PKO BP. Ma ich około 250 tys. Swoje udziały rynkowe do 2010 r. zamierza powiększyć z 15 proc. do 20 proc.", informuje dziennik.

"Pekao ma już przyszykowaną broń, z którą chce ruszyć na podbój rynku. Zaatakuje z kilku miejsc równocześnie. Już próbuje to robić za pośrednictwem internetu - od lutego działa już platforma internetowa Pekao Firma [...]. Jeszcze w tym miesiącu szykuje mocne uderzenie przy pomocy nowej oferty dla małych i średnich firm. Bank przygotował pięć pakietów różnych usług do wyboru, wzależności od potrzeb klienta. Każdy jest odpłatny, ale składa się z kilku darmowych usług bądź produktów. Niedługo potem Pekao zarzuci na rynek sieć oddziałów do obsługi klientów biznesowych. Liczy ona 340 placówek. W III kwartale pojawi się 50 nowych.", czytamy w "PB".

Bank Pekao jest największym bankiem Europy Środkowej pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1059 placówek w całym kraju), z których ok. 100 jest placówkami franchisingowymi. Bank posiada również największą sieć ponad 3000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 13000 w całej Europie. Ma ponad 5 milionów klientów.

Więcej szczegółów w "Pulsie Biznesu".

Źródło: PR News

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram