PC DOC już w 30 miastach

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 czerwca 2011
Kategoria:

PC_DOC

Liczba komputerowych doktorów zrzeszonych w sieci szybko rośnie. Najlepiej radzą sobie ci z doświadczeniem biznesowym.

PC DOC otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń od potencjalnych franczyzobiorców. Bariera przystąpienia do sieci nie jest wysoka, zaś kalkulacje co do przyszłych zysków przedstawiają się bardzo atrakcyjnie. Czy potwierdzają się w rzeczywistości?

Koszt rozpoczęcia działalności w ramach sieci PC DOC to 3000 zł netto, w tym 500 zł opłaty licencyjnej oraz 2500 zł za materiały marketingowe. Franczyzobiorca powinien też dysponować podstawowym sprzętem jak laptop czy internet bezprzewodowy. Według organizatora sieci, średni zysk przed opodatkowaniem, na jaki może liczyć taki przedsiębiorca, to ponad 11 tys. zł.

- Wyliczenia te powstały na podstawie danych z naszych jednostek własnych. Nie można powiedzieć, że w przypadku franczyzobiorców sprawdzają się w 100 procentach. Są tacy, którzy uzyskują wyższe zyski, ale nie brakuje też takich, którzy na razie tego poziomu nie osiągnęli. Aczkolwiek myślę, że jest to kwestia czasu - opowiada Szymon Retecki, menedżer regionalny PC DOC.

Dodaje, że można zauważyć prawidłowość, iż lepsze wyniki w krótszym czasie uzyskują osoby z doświadczeniem w prowadzeniu własnej działalności albo przynajmniej z tzw. żyłką do biznesu. Jest to ważniejsze niż umiejętności informatyczne.

- Braki informatyczne łatwiej jest nadrobić. Mamy bazę wiedzy, w której znajdują się rozwiązania wielu typowych problemów, mamy też wsparcie telefoniczne, a gdy i ono nie wystarczy, to nasz informatyk z centrali może poprzez tzw. pulpit zdalny połączyć się z naprawianym komputerem i bezpośrednio zająć się problemem. Dlatego ważniejsze od specjalistycznej wiedzy jest to, by franczyzobiorca był w stanie rozmawiać z lokalnymi firmami, docierać do osób indywidualnych, słowem pozyskiwać klientów - opowiada Szymon Retecki.

PC DOC wspiera franczyzobiorców w pozyskiwaniu klientów poprzez działania centralne, w tym kontakty z ogólnopolskimi sieciami czy też marketing dla wszystkich oddziałów w Internecie. Za zlecenia pozyskiwane centralnie pobiera 20 proc. prowizji od przychodów, za zlecenia pozyskane przez franczyzobiorcę - 10 proc.

- W początkowym okresie działalności nowego oddziału zlecenia centralne mogą stanowić nawet połowę wszystkich zleceń. Później każdy franczyzobiorca wypracowuje sobie stopniowo coraz większą bazę stałych klientów, przez co udział zleceń centralnych spada - mówi Retecki.

Uslugi najczęściej realizowane przez komputerowych doktorów z sieci PC DOC to m.in. przyspieszanie Windows, zabezpieczanie danych w Internecie, usuwanie wirusów, oddzyskiwanie danych, monitoring stron przeglądanych na komputerze (oferta dla rodziców dbających o bezpieczeństwo dziecka w sieci). Firmy najchętniej korzystają z usług zabezpieczania ważnych danych oraz internetowego monitoringu wideo. Część usług realizowana jest w opcji z dojazdem do klienta, ale wiele z nich może być także zrealizowanych dzięki zdalnemu połączeniu się specjalisty PC DOC z komputerem klienta.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram