PC DOC chce zintensyfikować rozwój

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 grudnia 2010
Kategoria:

PC_DOCW ciągu minionego półrocza sieć "komputerowych doktorów" pozyskała pięciu franczyzobiorców. W najbliższym czasie przyspieszy otwieranie nowych jednostek. Jst to niezbędne do wdrożenia kolejnych projektów.

- Aby zachęcić do współpracy więcej osób, obniżyliśmy opłatę licencyjną z 4 tys. zł do 500 zł. Zauważyliśmy bowiem, że to ona jest dla wielu chętnych głównym czynnikiem wstrzymującym decyzję. Zależy nam teraz przede wszystkim na szybkiej rozbudowie sieci, na równomiernym pokryciu naszymi oddziałami całej Polski. Jesteśmy już po rozmowach na temat obsługi posprzedażowej kilku dużych sieci handlowych. Jednak żeby te ustalenia weszły w życie, musimy mieć możliwość obsłużenia klientów w całym kraju - mówi Szymon Retecki, regional manager w PC DOC.

Sieć tworzy obecnie 7 oddziałów, które obsługują 13 miast. Pięć z nich należy do franczyzobiorców. PC DOC cały czas rozszerza portfolio świadczonych przez nie usług. Oprócz pomocy z dojazdem do klienta dostępne są już także usługi zdalne, tj. wykonywanie drobnych napraw na odległość. Do oferty dołączyły także nowe produkty np. bezpieczne dziecko w sieci. Firma pracuje także nad zawarciem centralnych umów w zakresie pośredniczenia w sprzedaży produktów medialno-internetowych (TV, telefon, Internet) oraz różnego rodzaju oprogramowań.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób świadczy mobilne usługi rozwiązywania problemów z komputerem. Naszą przewagą ma być właśnie dzialalność w sieci, która dzięki liczbie partnerów będzie w stanie zorganizować szeroko zakrojone działania marketingowe, a także pozyskać do współpracy dużych klientów. Chcemy się wyróżniać zestandaryzowanym, szerokim wachlarzem usług. Aby utrzymać jakość w sieci, planujemy w przyszłym roku powołać regionalnych opiekunów naszych franczyzobiorców, którzy będą służyć im pomocą, ale jednocześnie kontrolować efekty ich pracy  - opowiada Szymon Retecki.

PC DOC poszukuje do współpracy osób posiadających szeroką wiedzę informatyczną. Koszt przystąpienia do sieci to obecnie 500 zł za licencję + 2,5 tys. zł za materiały marketingowe (m.in. charakterystyczny strój, ulotki, plakaty). Firma pobiera także opłaty bieżące - 10 proc. od zleceń pozyskanych samodzielnie przez franczyzobiorcę oraz 20 proc. od zleceń pozyskanych przez centralę.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram