W ciągu minionego półrocza sieć "komputerowych doktorów" pozyskała pięciu franczyzobiorców. W najbliższym czasie przyspieszy otwieranie nowych jednostek. Jst to niezbędne do wdrożenia kolejnych projektów.
Sieć tworzy obecnie 7 oddziałów, które obsługują 13 miast. Pięć z nich należy do franczyzobiorców. PC DOC cały czas rozszerza portfolio świadczonych przez nie usług. Oprócz pomocy z dojazdem do klienta dostępne są już także usługi zdalne, tj. wykonywanie drobnych napraw na odległość. Do oferty dołączyły także nowe produkty np. bezpieczne dziecko w sieci. Firma pracuje także nad zawarciem centralnych umów w zakresie pośredniczenia w sprzedaży produktów medialno-internetowych (TV, telefon, Internet) oraz różnego rodzaju oprogramowań.
- Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób świadczy mobilne usługi rozwiązywania problemów z komputerem. Naszą przewagą ma być właśnie dzialalność w sieci, która dzięki liczbie partnerów będzie w stanie zorganizować szeroko zakrojone działania marketingowe, a także pozyskać do współpracy dużych klientów. Chcemy się wyróżniać zestandaryzowanym, szerokim wachlarzem usług. Aby utrzymać jakość w sieci, planujemy w przyszłym roku powołać regionalnych opiekunów naszych franczyzobiorców, którzy będą służyć im pomocą, ale jednocześnie kontrolować efekty ich pracy - opowiada Szymon Retecki.
PC DOC poszukuje do współpracy osób posiadających szeroką wiedzę informatyczną. Koszt przystąpienia do sieci to obecnie 500 zł za licencję + 2,5 tys. zł za materiały marketingowe (m.in. charakterystyczny strój, ulotki, plakaty). Firma pobiera także opłaty bieżące - 10 proc. od zleceń pozyskanych samodzielnie przez franczyzobiorcę oraz 20 proc. od zleceń pozyskanych przez centralę.
Joanna Cabaj - Bonicka