PBS będzie miał sieć agencyjną

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 lipca 2011
Kategoria:
PBS

PBS

Jej stworzenie zapowiada spółka zależna Podkarpackiego Banku Spółdzielczego – PBS Finanse – która jest notowana na GPW.

PBS Finanse podała do publicznej wiadomości, iż jej strategia zakłada zbudowanie w ciągu pięciu-siedmiu lat sieci kilkudziesięciu placówek agencyjnych oferujących produkty Banku PBS. W latach 2011-2012 ma powstać od kilku do kilkunastu takich jednostek.

Plan zakłada uruchamianie w dużych miastach oddziałów wiodących, bardziej kosztownych w zakresie inwestycji i bieżących kosztów utrzymania. Będą to placówki z obsługa kasową, walutową, bankomatami oraz pełną ofertą PBS, z bankowością elektroniczną włącznie. W mniejszych miejscowościach otwierane będą placówki o mniejszych powierzchniach, zatrudniające mniejszą liczbę pracowników.

System ekspansji owej sieci dystrybucyjnej ma się opierać na wieloletnich doświadczenia Banku PBS w zakresie budowy sieci własnej na terenie województwa podkarpackiego. Placówki agencyjne mają być prowadzone przez PBS Finanse. Aczkolwiek spółka przewiduje również możliwość wdrażania nowych, pilotażowych formuł wchodzenia i działania na nowych obszarach, zwłaszcza tych geograficznie najbardziej oddalonych od jej siedziby (Sanok). Proces dochodzenia do rentowności poszczególnych placówek należących do sieci dystrybucyjnej ma wynosić 2,5-3 lata.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram