PBH SA i GAO porozumiało się z częścią galerii handlowych

Data dodania: 23 czerwca 2020
Kategoria:
Foto: PBH SA

Na początku maja 2020 bydgoska PBH SA, właściciel marki odzieżowej QUIOSQUE, nie wznowiła działalności handlowej w 32 lokalizacjach własnych. Obecnie zdecydowała się na otwarcie połowy z tych salonów.

Mimo otwarcia galerii handlowych, Polacy bardzo sceptycznie podchodzą do wizyt i zakupów w takich miejscach. Obowiązujące nadal restrykcyjne zasady higieniczno-sanitarne zmieniły charakter i postrzeganie przez klientów tego typu placówek. Obawa przed zarażeniem koronawirusem oraz brak możliwości skorzystania z różnorodnej, pełnej oferty i atrakcji dostępnych do tej pory, skutecznie zniechęcają przed odwiedzaniem centrów handlowych.

Bezprecedensowa sytuacja, związana z pandemią COVID-19 zmusiła nas do podjęcia głębokiej analizy możliwości wykonywania umów najmu z galeriami handlowymi na dotychczasowych zasadach. W prawie 30% sklepów własnych odstąpiliśmy od umów i nie otworzyliśmy ich po 4 maja -  mówi Agnieszka Krzywańska Dyrektor Zarządu PBH SA.
 
Podjęliśmy rozmowy z wszystkimi Wynajmującymi, reprezentującymi zarówno sklepy własne, jak i te działające na zasadzie franczyzy. Naszym celem jest doprowadzenie stawek czynszów do poziomu pozwalającego na utrzymanie sklepów przy obecnym, niskim poziomie wejść. Na dzisiaj  porozumieliśmy się z połową Wynajmujących spośród sklepów, gdzie odstąpiliśmy od umów, jak również z większością tych, gdzie kontynuujemy działalność handlową. – mówi Agnieszka Krzywańska, Dyrektor Zarządu PBH SA.

Wraz z narodową kwarantanną i restrykcjami sanitarnymi zmieniły się zwyczaje zakupowe klientów, koncentrując się na obszarze on-line. Spadek zainteresowania klientów odwiedzinami i zakupami w galeriach handlowych oznacza negatywny i trwały wpływ na poziom przychodów w tym kanale sprzedaży. PBH SA dąży do konstruktywnego dialogu z centrami handlowymi, aby wypracować rozwiązania uczciwe dla obu stron, dostosowane do nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design