Payback - tyle głosów za, ile przeciw

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 października 2009
Kategoria:
payback.jpg

payback.jpgOd 16 września 2009 r. na polskim rynku, w ramach nowego programu bonusowego, zaczęła funkcjonować karta Playback- program przez jednych chwalony, przez innych nazwany plejbekiem.

Program jest multipartnerskim programem lojalnościowym, co oznacza, że obejmuje nie jedną, ale wiele firm z różnych sektorów prowadzących działalność detaliczną i online. Dzięki temu konsumenci mogą gromadzić punkty na każdym kroku, w trakcie codziennych zakupów.

Uczestnikiem programu może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zamieszkała na terenie Polski, dokonująca transakcji na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Uczestnik programu otrzymuje Kartę Payback, lub podpisuje umowę z bankiem, na mocy której otrzymuje karę płatniczą MasterCard Payback. Program lojalnościowy opiera się na zasadach sprzedaży premiowej, w ramach której w związku z nabyciem przez określonych produktów lub usług partnerów programu przyznawane są punkty. Punkty mogą nie obejmować całej oferty. Punkty wydane kartą Mastercard Payback na zakup usług partnera programu łączą się. Przyznane punkty będzie można wymienić na bony zakupowe lub inne nagrody. Uczestnikiem programu może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zamieszkała na terenie Polski, dokonująca transakcji na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Payback rozpoczął swój Program wraz z dziesięcioma partnerami takimi, jak: Allegro, BP, BZ WBK, Fly.pl, Kolporter, Mix Electronics, Orange, Telekomunikacja Polska, Grupa Hotelowa Orbis i Real. “W ciągu kilku nadchodzących miesięcy będziemy rozwijać sieć naszych partnerów oraz możliwości gromadzenia punktów” - mówi Sylwia Pyśkiewicz, Dyrektor Zarządzająca Loyalty Partner Polska. Wystarczy prześledzić fora internetowe, by przekonać się, że opinie na temat programu są podzielone.

Jedni widzą tylko zmiany na gorsze: - Korzystałem z Profitu w Orange, to był fajny i sensowny program, bez problemu zbierało się na doładowania, szczególnie jak ktoś miał telefon na abonament. Samo regularne płacenie poleceniem zapłaty za jakiś niski abonament dawało doładowanie za 50 zł rocznie, do tego jeszcze 600 punktów za staż i trochę za same faktury, to w moim przypadku były korzyści jakieś 80 zł/rok. Teraz te punkty wystarczą na pudełko zapałek, żeby cały ten plejbek puścić z dymem – (Voyt3c, forum/gazeta.pl). W podobnym tonie wypowiada się inny forumowicz: - ręce opadają, istota kart lojalnościowych miało być skłonienie klienta do wierności, a w przypadku tej karty będzie mi wszystko jedno, gdzie zatankuje, gdzie kupie żarcie itp, a jeszcze mi orange ukradło kilkaset złotych bo zamknęli stary program bez żadnej rekompensaty, porażka - ( jgalka, forum/gazeta.pl). - Po 3 latach punkty przepadają. A żeby uzbierać punktów na tani opiekacz musze wydać 14 tyś zł. Lipa nie program –. - Płacisz drożej za benzynę żeby móc potem dostać bezwartościową i nikomu nie potrzebną patelnię! ot cała magia, banki i takie programy powodują że ceny są kilka procent wyższe, a jedynymi którzy na tym zyskują są te instytucje - komentują inni uczestnicy forum.

O sensowność programu Playback dla mieszkańców średniej wielkości miast pyta endy22 (samcik.blox.pl/komentarze): -Wszystko pięknie, ale mieszkam w mieście 65 tyś - takich miast jest sporo w Polsce. Raal - nie istniej, TP nie korzystam mam komórkę, Orange nie korzystam mam PLAYA, Stacja paliw BP leży przy wylocie z miasta (więc nie opłaca mi się specjalnie tam po paliwo jeździć) - tankuje na STATOIL bo po drodze, na Allegro kupuje raz na pół roku, BZ WBK - konto mam w Getin Bank, Kolporter był ale zlikwidowali i tak by mi nie po drodze było całkowicie inne osiedle. Mix Electronics jest, ale ile tego sprzętu można nakupić. Parę miesięcy temu kupowałem aparat cyfrowy wyszukałem odpowiedni model i w sklepie internetowym znalazłem go za 800zł cały zestaw to, co mnie interesowało włącznie z kurierską przesyłką a w Mix Electronics jak się pytałem o cenę tego samego modelu to pani powiedziała, że 920zł ale on bez ładowarki, a ładowarka do tego modelu 100zł więc całość wyniosła by mnie 1020zł. Oczywiście kupiłem przez sklep internetowy. Więc jak chciał bym zbierać te punkty to po 2 latach może bym uzbierał na rękawicę kuchenną - ale po co mi ona?.

Pojawiają się i głosy częściowej aprobaty: - jedynie nie podoba mi się ze tylko 4 razy w roku będzie możliwość sprawdzenia konta ze stanem punktów. Reszta wydaje mi się być ok: nie trzeba nosić masę rożnych kart – (fajny, wyhacz.pl/komentarze). Są i tacy, którzy Paybacka bronią: - Nagrody są tylko dodatkiem, który można dostać po zebraniu odpowiedniej ilości punktów. I nie ma sensu przeliczania ich na wartości wyrażone w pieniądzu, bo są dodatkiem. To tak jakby się miało pretensje, że przy zakupie samochodu sprzedawca dorzuca gratis opony zimowe za 1000 zł, podczas gdy w sklepie można je kupić za 500 – (tw.jacek_i_placek, forum/gazeta.pl). - Ja jeżdżę na stację, żeby zatankować, a jeśli do tego dodają patelnię, to ok. proszę bardzo. Nie robię zakupów w Realu, bo dają tam punkty, tylko dlatego, że mam tam najbliżej, gdzieś i tak muszę zakupy zrobić, a jeśli dodatkowo są punkty to proszę bardzo...( kontur_szafy, forum/gazeta.pl).

FwP, 6 października 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram