Partnerzy BZ WBK zwiększają sprzedaż

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 lipca 2011
Kategoria:

BZ_WBK_foto

W tym roku sprzedają dwa razy więcej kredytów hipotecznych i aż trzy razy więcej rachunków oszczędnościowych niż w ubiegłym roku.

BZ WBK postanowił zmotywować swoich partnerów specjalnym programem premiowym do skutecznego oferowania klientom różnych produktów banku. Wzrost sprzedaży w wielu kategoriach jest bardzo duży.

- Porównując wyniki z okresu styczeń-maj 2010 i z tego samego okresu roku bieżącego, odnotowaliśmy kilkukrotny wzrost sprzedaży produktów dla firm (kredytów i rachunków firmowych) oraz blisko dwukrotny wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych. Nasi partnerzy sprzedają również trzykrotnie więcej rachunków oszczędnościowych niż w ubiegłym roku. Dzięki powołaniu nowej struktury sprzedażowej w Regionach Bankowości Oddziałowej udało się nam zwiększyć efektywność sprzedażową placówek – informuje Anna Gniatkowska, menedżer ds. sprzedaży i rozwoju sieci w BZ WBK.

Zwyżki sprzedaży widoczne są także tylko na przestrzeni bieżącego roku, porównując pierwszy kwartał do drugiego. Sprzedaż kredytów hipotecznych od kwiatnia do czerwca była o 113 proc. myższa niż między styczniem a marcem. Wydano też o 109 proc. więcej kart kredytowych, zaś wartość udzielonych limitów kredytowych na koncie osobistym wzrosła o 51 proc. Znacząco podskoczyła także wartość udzielanych kredytów gotówkowych – o 34 proc.

- Rynek jest na pewno bardziej wymagający niż przed kryzysem finansowym. Rzeczywistość pokazała, że w bankowości nie można opierać się na sprzedaży jednego typu produktu, gdyż zmiana koniunktury może przynieść załamanie sprzedaży flagowego produktu. Rekomendacja T zaostrzyła kryteria przyznawania kredytów i zwiększyła konkurencyjność na rynku – wyjaśnia Anna Gniatkowska.

BZ WBK spodziewa się dalszych wzrostów sprzedaży. Uważa, że jego system jest bardzo dobrze przygotowany do obecnej sytuacji rynkowej i w czasach mocnej konkurencji pomiędzy bankami daje bardzo duże możliwości partnerom.

- Placówki partnerskie mają bardzo dobrą ofertę zarówno dla ludności, jak i dla firm. Zmiana w zasadach wynagradzania i system bonusowy sprawiły, że placówki są coraz bardziej dochodowe. System sprzedaży oparty jest na kliku produktach, co gwarantuje nam stabilną sytuację. Cyklicznie obejmujemy klientów placówek partnerskich kampaniami sprzedażowymi, kierując im dedykowaną, odpowiadającą ich potrzebom ofertę produktową. Dodatkowo sprzedaż w placówkach wspierają kampanie sprzedażowe, jak ostatnia z Antonio Banderasem – dodaje Anna Gniatkowska.

Osoby, które chcą otworzyć placówkę partnerską BZ WBK, nie muszą posiadać doświadczenia w bankowości, ale doświadczenie biznesowe jest mile widziane. Niezbędny natomiast jest lokal o powierzchni 30-60 mkw. w miejscu o dużym natężeniu ruchu, a także kapitał w wysokości 22 tys. zł na realizację inwestycji.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyższe prowizje dla partnerów

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram